inne

Nie ma

inne

Nie ma

Nie ma - Bilety

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

TEATROTEKA

AUTORKA TEKSTU: Malina Prześluga,
REŻYSERIA: Natalia Sołtysik

Malina Prześluga nazywa konwencję, w której napisała swoją sztukę, „pseudorealizmem”. Chcąc napisać sztukę o polskiej wsi, autorka musiała zmierzyć się z dwiema „nieprawdami”, jakie obowiązują dziś na temat wsi. Jedna – to ukazywanie wsi, jako siedliska wszelkiego zła, biedy, deprawacji, patologii i obciachu. Druga – to idylliczny wizerunek zdrowej, cichej i ekologicznej wsi, będącej miejscem pożądania klasy średniej większych miast. Demaskując oba te mity, autorka postanowiła napisać czystą nieprawdę podszywającą się pod prawdę. Groteskowa fabuła i forma pozwala uzmysłowić widzowi, jak płaskie i pozbawione szacunku bywa dzisiaj myślenie o współczesnej polskiej wsi i jak nieprawdziwy jest jej obraz choćby we współczesnym dramacie, czy filmie. Takiej wsi polskiej, jaką próbują nam wmówić dzisiejsi twórcy, po prostu nie ma! – zdaje się twierdzić autorka sztuki.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=E2Z_VKDKJiA

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Nie ma

Żałuję,że dałem się namówić na to tandetne widowisko. Tego typu "filmów" nie powinno się wyświetlać na publicznych pokazach.
Bardzo miło, przyjemnie i ciekawie. Sala przestronna, fotele wygodne. Nic tylko częściej przychodzić ze znajomymi, samemu czy też z rodziną :)
Słaby film, zbyt abstrakcyjny. Ludzie wychodzili po 20 minutach, ja zostałam ale nie byl to dobry wybór. Co jakiś czas były przerwy w wyświetlaniu bo coś się zacinalo w sprzęcie. To już mój kolejny film na którym nie są zachowywane standardy odtwarzania filmów w kinach....

Polecane z kategorii inne