Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

inne

Nie ma

inne

Nie ma

Nie ma - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

TEATROTEKA

AUTORKA TEKSTU: Malina Prześluga,
REŻYSERIA: Natalia Sołtysik

Malina Prześluga nazywa konwencję, w której napisała swoją sztukę, „pseudorealizmem”. Chcąc napisać sztukę o polskiej wsi, autorka musiała zmierzyć się z dwiema „nieprawdami”, jakie obowiązują dziś na temat wsi. Jedna – to ukazywanie wsi, jako siedliska wszelkiego zła, biedy, deprawacji, patologii i obciachu. Druga – to idylliczny wizerunek zdrowej, cichej i ekologicznej wsi, będącej miejscem pożądania klasy średniej większych miast. Demaskując oba te mity, autorka postanowiła napisać czystą nieprawdę podszywającą się pod prawdę. Groteskowa fabuła i forma pozwala uzmysłowić widzowi, jak płaskie i pozbawione szacunku bywa dzisiaj myślenie o współczesnej polskiej wsi i jak nieprawdziwy jest jej obraz choćby we współczesnym dramacie, czy filmie. Takiej wsi polskiej, jaką próbują nam wmówić dzisiejsi twórcy, po prostu nie ma! – zdaje się twierdzić autorka sztuki.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=E2Z_VKDKJiA

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Nie ma

Żałuję,że dałem się namówić na to tandetne widowisko. Tego typu "filmów" nie powinno się wyświetlać na publicznych pokazach.
Tony 29.01.2019 14:25
Bardzo miło, przyjemnie i ciekawie. Sala przestronna, fotele wygodne. Nic tylko częściej przychodzić ze znajomymi, samemu czy też z rodziną :)
Bożenna 28.01.2019 18:37
Mocne widowisko
Marcin 28.01.2019 10:48
Słaby film, zbyt abstrakcyjny. Ludzie wychodzili po 20 minutach, ja zostałam ale nie byl to dobry wybór. Co jakiś czas były przerwy w wyświetlaniu bo coś się zacinalo w sprzęcie. To już mój kolejny film na którym nie są zachowywane standardy odtwarzania filmów w kinach....
Monika 28.01.2019 09:00

Polecane z kategorii inne