inne

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA - "Warszawa dawniej i dziś w poezji i piosence"

inne

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA - "Warszawa dawniej i dziś w poezji i piosence"

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA - "Warszawa dawniej i dziś w poezji i piosence" - Bilety

PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Warszawa dawniej i dziś, w poezji i piosence”, program poetycko-muzyczny

wyst.: Anna Kurpińska (wokal), Andrzej Rodys (recytacja), Jan Rychner (recytacja, prowadzenie koncertu)

Własne wiersze o tematyce warszawskiej recytują Jan Rychner i Andrzej Rodys. Stare i nowsze piosenki o Warszawie przypomni Anna Kurpińska. W trakcie programu projekcja archiwalnego filmu o starej i powojennej Warszawie.

Anna Kurpińska: absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe emisji głosu przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy .Była solistką Filharmonii im. R. Traugutta w Warszawie. Współpracowała ze stołeczną Estradą. Śpiewała w ''Piwnicy pod Baranami'' w Krakowie .Występowała we Włoszech, Grecji i Kanadzie .

Andrzej Rodys**:** poeta, satyryk, artysta estradowy, autor autobiograficznej opowieści pt. „Karol Hardy i inni”.Jest autorem siedmiu tomików poetyckich, zdobywcą wielu nagród literackich. Erudyta o zadziwiającej pamięci (rocznik 1936) i znajomości historii Warszawy, obdarzony zdolnościami aktorskimi .Jan Rychner – poeta, autor pięciu tomów poezji, sześciu tomów prozy w tym trzech powieści. Publikował w wielu almanachach i antologiach .Odznaczony medalem „Gloria Artis”.

BILETY: 5 PLN

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA - "Warszawa dawniej i dziś w poezji i piosence"

Bardzo udane spotkanie.Film o Warszawie w różnych etapach jej istnienia,piosenki i wiersze - wspaniałe. No i wprost cudowny pan Andrzej Rodys. Jego teksty i recytacja powalają. Bardzo czekam na osobne spotkanie tylko z Nim i Jego twórczością.

Polecane z kategorii inne