inne

Pegaz na biegunach Siła Spódnicy - Cholitas z Boliwii

inne

Pegaz na biegunach Siła Spódnicy - Cholitas z Boliwii

Pegaz na biegunach Siła Spódnicy - Cholitas z Boliwii - Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Goście: Marzena i Krzysiek Wystrachowie
Cholitas Escaladoras to kobiety z grupy etnicznej Ajmara, które mieszkają w jednym z najwyżej położonych miast świata – El Alto w Boliwii, na wysokości ponad 4 tys. m n.p.m. Przez lata pracowały jako kucharki w schroniskach górskich lub tragarki, a to ich mężowie/ojcowie wchodzili na szczyty z turystami. Wszystko zmieniło się w grudniu 2015 r. kiedy zdecydowały, że czas się przekonać, jak to jest zdobyć Huayna Potosi, na zboczach której pracowały. Przez lata dyskryminowane ze względu na płeć i rdzenne pochodzenie, postanowiły że wejdą na szczyt w spódnicach, która jest fundamentalną częścią ich tradycyjnego stroju.
Marzena i Krzysiek Wystrachowie pochodzą z Opola, ale od paru lat mieszkają w Warszawie, gdzie prowadzą Akademię Drzewacza, zajmującą się diagnostyką drzew oraz rekreacyjną wspinaczką drzewną. W Boliwii zakochali się podczas pierwszej podróży do Ameryki Południowej w 2012 r., kiedy przez ponad rok przemierzali cały kontynent. Od tego czasu regularnie tam wracają.
Cholitas Escaladoras poznali w trakcie jednego z wyjazdów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Pegaz na biegunach Siła Spódnicy - Cholitas z Boliwii

Wspaniałe spotkanie!
choli 14.01.2022 10:34
Fantastyczne spotkanie! Barwna opowieść o emancypacji kobiet dzięki górskim wspinaczkom. Krótkie filmy w trakcie i fotorelacje ubarwiły historię i pozwoliły lepiej zrozumieć sens działania grupy kobiet Cholitas. Przesympatyczni prowadzący :)
Agnieszka 14.01.2022 09:46

Polecane z kategorii inne