inne

Podstawy świadomego żywienia według medycyny chińskiej

inne

Podstawy świadomego żywienia według medycyny chińskiej

Podstawy świadomego żywienia według medycyny chińskiej - Bilety

Podstawy świadomego żywienia według medycyny chińskiej

27 maja (niedziela), g. 12.30 – 14.30, sala 008, budynek A

Właściwe żywienie jest kluczowym elementem, pozwalającym utrzymać organizm w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i witalności. To, co zjadamy, ma bezpośredni wpływ na organizm człowieka, dlatego wiedza o tym powinna być podstawową umiejętnością. Alternatywą dla obecnego, niezbyt świadomego i nierzadko szkodliwego żywienia jest m.in. Medycyna Chińska, ze swoją wspaniałą dietetyką. Ten system żywieniowo-filozoficzny jest kompletny i głęboki, jego zastosowanie pozwala na radykalną poprawę naszego zdrowia. Stosowany profilaktycznie zwiększa żywotność, witalność i poprawia jakość życia.

Założenia chińskiego sposobu odżywiania są niezwykle proste, opierają się na energetycznym potencjale spożywanych produktów. Swoją prostotą dietetyka ta przeciwstawia się zachodniemu, intelektualnemu podejściu do tematu, które skupia się między innymi na skrupulatnym wyliczaniu mikroelementów, kalorii, witamin itp. Jest to system holistyczny, zajmujący się zaburzeniami ciała jak również zaburzeniami umysłu, emocji, a nawet ducha. Jedzeniem, ziołami oraz odpowiednią higieną życia, można wyleczyć zarówno przeziębienie, jak i depresję, a nawet do pewnego stopnia transformować osobowość.

Uczestnicy warsztatu poznają podstawowe zasady żywienia dietetyki chińskiej i uzyskają wiele ciekawych informacji z zakresu chińskiej filozofii i medycyny. Zaprezentowane zostaną gotowe do wykorzystania na co dzień przepisy i receptury.

Izabela E. Paletko - zajmuje się samorozwojem poprzez pracę z ciałem, energią, umysłem i duchem ponad 30 lat. Uzyskała specjalizację w uzdrawianiu poprzez zastosowanie świadomego żywienia oraz pełnego przepływu energii, opierając się na Medycynie i Filozofii Chińskiej oraz naturalnych terapiach starych tradycji i dawnych kultur. W pracy z ludźmi stosuje wiele technik i terapii, dobierając je odpowiednio do danej sytuacji. Traktuje człowieka holistycznie, rozumiejąc, że stanowi całość jako Ciało-Energia-Umysł-Duch.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Podstawy świadomego żywienia według medycyny chińskiej

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne