inne

Poznański Klub Podróżnika - Droga. 4000 km pieszo do Santiago de Compostela - Łukasz Supergan

inne

Poznański Klub Podróżnika - Droga. 4000 km pieszo do Santiago de Compostela - Łukasz Supergan

Poznański Klub Podróżnika - Droga. 4000 km pieszo do Santiago de Compostela - Łukasz Supergan - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Łukaszem Superganem

pt. „Droga. 4000km pieszo do Santiago de Compostela”

17 listopada 2016 godz. 19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Łukasz Supergan - specjalista od wędrówek długodystansowych, w ciągu 5 lat przeszedł około 15 000 km. Pokonał 4000 km szlaku z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie przeszedł Łuk Karpat (w tym jako pierwszy człowiek samotnie), przemierzył całość Pirenejów i irańskie góry Zagros, a ostatnio - także Islandię. Autor książek "Pustka wielkich cisz" i "Pieszo do irańskich nomadów".

Niewiele jest dróg, które są starsze niż ta. Dlatego nazywa się ją po prostu „Drogą" – „Camino". Od ponad tysiąca lat pielgrzymi ze wszystkich zakątków Europy wyruszają w drogę do północno-zachodniej Hiszpanii. Jak głosi chrześcijańska tradycja to tam, ponad 1000 lat temu, odnaleziony został grób świętego Jakuba Apostoła, apostoła Chrystusa. Miejsce jego spoczynku stało się jednym z najważniejszych sanktuariów świata, Santiago de Compostela, gdzie co roku przybywają setki tysięcy ludzi. Wędrują przez Hiszpanię, by zanieść do grobu świętego podziękowania, prośby i modlitwy. Wielu innych podąża tam z ciekawości, by poznać kraj i jego kulturę. Inni – by zmierzyć się ze sobą. W szlakach wiodących do Santiago tkwi magia, która sprawia, że co roku tłumy wędrowców ruszają, by odbyć trudny marsz do tego miejsca.

3 lata temu Łukasz rozpoczął najdłuższą drogę swojego życia. Na podobieństwo średniowiecznych pątników, wyruszył pieszo do Hiszpanii wprost spod drzwi swojego domu, z Warszawy. Wędrując przez 5 krajów Europy, po 111 dniach dotarł do Santiago i nad brzeg Atlantyku, przechodząc około 4000 kilometrów, trudnych, pięknych, wzruszających, zmuszających do refleksji.

Jak wygląda Stary Kontynent z perspektywy pieszego? Kim są ludzie, którzy decydują się na długą wędrówkę do Santiago i po co mierzą się z jej trudnościami? Jak zmienia się człowiek u kresu takiej drogi? I czy niewierzący może iść na pielgrzymkę? „Droga" to opowieść o najdłuższej wędrówce życia, emocjach jakie jej towarzyszyły i ludziach spotkanych na szlaku.

http://www.poznanskipodroznik.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Bardzo interesujące spotkanie z człowiekiem ,który podąża za swoimi pasjami.Inny światopogląd na wiele tematów.Polecam każdemu spotkanie z panem Łukaszem Supergan.
natiW 24.11.2016 22:32
Spotkanie z Łukaszem jak zwykle ciekawe i niezwykle inspirujące.
Sabina 22.11.2016 12:25
Bardzo dobrze przygotowana prelekcja. Droga wyjątkowa, bo z Polski. Choć nie popieram ekstremy...życzę Łukaszowi dużo sił i zdrowia do dalszych wędrówek
Wzruszyłam się do łez u zakończenia drogi! Świetna prezentacja!
BARDZO CIEKAWE SPOTKANIE PROWADZONE W INTERESUJĄCY SPOSÓB O CZYM MOŻE ŚWIADCZYĆ JEGO CZAS ( BITE 2 GODZ)--I CHWILA CISZY PO ZAKOŃCZENIU MONOLOGU PRZEZ PANA ŁUKASZA BARDZO DZIĘKUJE
Bardzo ciekawa prelekcja, organizacja jak zawsze bez zarzutu.
Niesamowity człowiek, fascynująca historia, ciekawie opowiedziana, inspirująca do samodzielnych wędrówek. Latem ruszam na szlak!
Nika 18.11.2016 11:28
swietne ! polecam
Super!
Aneta 18.11.2016 11:20

Polecane