inne

Poznański Klub Podróżnika - KOLORY DESZCZA... BIRMA - Krzysztof Deszczyński

inne

Poznański Klub Podróżnika - KOLORY DESZCZA... BIRMA - Krzysztof Deszczyński

Poznański Klub Podróżnika - KOLORY DESZCZA... BIRMA - Krzysztof Deszczyński - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim

pt. KOLORY DESZCZA... BIRMA

1 grudnia 2016 godz. 19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

KRZYSZTOF DESZCZYŃSKI – aktor, fotograf, scenarzysta i reżyser, manager kultury. Zodiakalny koziorożec. Podróżnik. Uzależniony od AZJI. Wydał dwie książki: „Panie Smoleń! – co tam słychać u Laskowika?” i „Jubileusz czyli 50 LAT WĄTROBY Bohdana SMOLENIA”. Jest autorem kultowego programu kabaretowego „6 dni z życia kolonisty” z udziałem B. Smolenia. Napisał i wyreżyserował wiele widowisk estradowo - telewizyjnych dla dzieci z cyklu „Dziecko potrafi”.
Jest scenarzystą i reżyserem dwóch spektakli, które swoje premiery miały w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Jeden z nich to musical dla dzieci „Dookoła Karuzeli” z muzyką Jacka Piskorza i Zbigniewa Górnego, w maju 2015 r. Drugi „IDĘ W TANGO” oparty na tekstach piosenek Mariana Hemara, 16 października 2016 r.

Podczas spotkania premiera książki/albumu Krzysztofa Deszczyńskiego pt. KOLORY DESZCZA... BIRMA
Na 360 stronach znajduje się 25 felietonów o Birmie oraz 470 zdjęć. Książka w cenie 60 zł

Zapraszam wszystkich pozytywnie zakręconych w podróże i fotografowanie do wspólnego oglądania i posłuchania opowieści pt. KOLORY DESZCZA... BIRMA. Byłem tam cztery razy. Zawsze w maksymalnym wymiarze czasu 28 dni. Zawsze w styczniu. W 2010, 2011, 2012 i 2013 roku. Trafiłem idealnie w przemiany polityczne i gospodarcze Birmy. Od ostrych represji junty po zwycięstwo wyborcze Narodowej Ligi na rzecz Demokracji laureatki pokojowej nagrody Nobla Aung San Su Chi, która dzisiaj paradoksalnie legitymizuje czystki etniczne i prześladowanie Rohingya na północy kraju w stanie Arakan. Minga laba !!! od rana do wieczora czyli dzień dobry Birmo. Żyją tam uśmiechnięci i serdeczni ludzie. Są tam wspaniałe krajobrazy. Wyjątkowej piękności miasta. Bagan, Inle Lake, Anamapura, Mandalay, Rangun, Sittwe i Mrauk U, Myitkyina, Ba-an. Zjawiskowe plaże zatoki Bengalskiej Ngwe Saung, Ngapali i Chaungtha. Nietknięta przyroda na południu. Archipelag Mergui. Góry Szan i plantacje opium. Kilkanaście plemion. Chrześcijanie, Muzułmanie i przede wszystkim Buddyści Theravada. Tysiące mnichów i mniszek. Setki klasztorów i świątyń. Pielgrzymki mnichów o świcie po jałmużnę teatralizują przestrzeń publiczną. Birma jest bardzo fotogeniczna. Zapraszam na 90 minut z Birmą w obrazie i słowie.

http://www.poznanskipodroznik.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Prezentacja ciekawa. Zupełnie niepotrzebne i obraźliwe wielokrotne komentarze odnośnie polskich polityków.
Apolitycznie 07.01.2017 13:19
Bardzo ładne opowiadanie, skierowane na ludzi i zwyczaje; brakowało trochę zdjęć kraju.
YGREG 06.12.2016 09:02
występ świetny, prezentacja piękna, fotografie epickie!!! niestety cena, która jest moim zdaniem troszkę wygórowana sprawia, że chodzę na pojedyncze spotkania a nie jak wcześniej regularnie na wszystkie.
Piękne zdjęcia, ale bardzo chaotyczna prezentacja. Pan Krzysztof z pewnością ma wiele ciekawych historii do przekazania jednak nie nakreślił kontekstu swoich podróży. Słuchacze dostają szereg luźnych, nieuporządkowanych uwag o Birmie. Zabrakło w tym wszystkim solidnego wstępu ? z jakiego okresu są pokazywane zdjęcie, jaka była trasa wyprawy czy też wypraw. Mieliśmy wrażenie, że Pan Krzysztof gdzieś się spieszy i próbuje przekrzyczeć samego siebie. Całość była upstrzona niezbyt śmiesznymi, naszym zdaniem, żarcikami, tak jakby udowodnienie na siłę, że ma się poczucie humoru było ważniejsze niż sama prezentacja. Mogło być lepiej.
Bartek 04.12.2016 22:58
szczera odpowiedż od osoby posługującej się słowem oczekiwałabym braku błędów językowych ,opowieść ciekawa jednakże pokazująca tylko tą "brzydką"nie mniej ciekawą twarz tego kraju zabrakło mi cudnych krajobrazów i roślinności,egzotyki w pełnym tego słowa znaczeniu,ale dziękuje za spotkanie.
mila 02.12.2016 23:25
Najciekawsze i najbardziej barwne spotkanie w Klubie Podróżnika (a chodzimy od około 3 lat.). Cudowne zdjęcia i ciekawie opowiedziane podróże do Birmy!
agulek17 02.12.2016 17:09
Organizacja dość kiepska.Brak możliwości zakupu książki przed występam/po już była zbyt długa kolejka. Spotkanie z opóżnieniem.
Izabelas73 02.12.2016 11:49
Piękne zdjęcia, dobre tempo opowieści, pokaz bardzo ciekawy.
Efra 02.12.2016 11:42

Polecane