inne

Poznański Klub Podróżnika - Nowa Zelandia - Marcin Dobas

inne

Poznański Klub Podróżnika - Nowa Zelandia - Marcin Dobas

Poznański Klub Podróżnika - Nowa Zelandia - Marcin Dobas - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie „Nowa Zelandia - między kiwi a oposami"

Gościem będzie Marcin Dobas

27 lutego 2017 godz.19

Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

KIA ORA !
Ponoć tam gdzie kończy się świat zaczyna się Nowa Zelandia. Położone około 17000 km od Polski wyspy, słynące z niezwykłej przyrody i endemicznych zwierząt w powszechnym odczuciu uchodzą za raj na Ziemi.
Aotearoa, czyli Kraina długiej Białej Chmury jak swój kraj nazwali Maorysi co roku odwiedzana jest przez ponad 2,5mln cudzoziemców. To sukces ciężko wypracowany. Wystarczy uświadomić sobie, że Nowozelandczycy jako pierwsi na świecie już w 1901roku utworzyli ministerstwo turystyki.
Choć zabytków mają niewiele, to zieleni za to jest pod dostatkiem. Stąd wziął się reklamowy slogan „New Zeland. 100% Pure Nature". (Nowa Zelandia. 100% Czystej Natury).
Przyroda jest skarbem narodowym obsesyjnie chronionym przed skażeniem lub „biologiczną inwazją". Przekona się o tym każdy, kto świadomie lub przez zapomnienie będzie próbował wwieść np. kanapkę z pomidorem lub nadgryzione jabłko.
Podczas pokazu zabierzemy Was na obie wyspy. Wspólnie podziwiać będziemy niezwykłe klifowe wybrzeża, lodowce, obszary geotermalne i fiordy. Wypłyniemy oglądać delfiny, powędrujemy do kolonii pingwinów, popłyniemy kajakami na spotkanie z uchatkami, w nowozelandzkim buszu „zapolujemy" na kiwi a pośród górskich szczytów na papugę Kea.
Zatem witamy Was tradycyjnym hongi i zapraszamy na wizytę w Raju.

Marcin Dobas – fotograf National Geographic Polska specjalizujący się w fotografi podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. Marcin spędził z aparatem sporo czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Grenlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w różnych miejscach Świata w magazynach, książkach i kalendarzach.
W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy czyli dziewięć opowieści o fotografii".

http://www.poznanskipodroznik.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

najlepsza prezentacja,profesjonalna ,spójna i dowcipna ,zdjęcia piękne chociaż występ zaczął się z opożnieniem warto było czekać dziekuję
maia 03.03.2017 15:12
Najlepszy pokaz w jakim brałam udział, piękne zdjęcia, bardzo ciekawy i pouczający wykład. Brawo!
anitas 01.03.2017 23:57
Spotkanie odbyło się z lekkim opóźnieniem z przyczyn oczywiście zrozumiałych, ale i tak uważam, że nawet na dobre wyszło :) Bardzo interesująca przedmowa Pani (której imienia i nazwiska nie pamiętam niestety) ,która uratowała sytuację ioczywiście przecudowny, zabawny i bardzo ciekawy wykład Pana Marcina- oby tak dalej :)
alicjaj 01.03.2017 23:11
spotkanie o przyrodniczym charakterze ,brak mi było informacji w sensie turystycznym i krajoznawczym
Występ bardzo dobrze i summienie przygotowany, bardzo ciekawie zaprezentowany. Jedynym minusem spóźnienie prelegenta - ale to w wyniku przypadku losowych, więc nie obniża w żadnym stopniu mojej opinii ani pozytywnego wrażenia.
agzza 01.03.2017 18:35
Super spotkanie! Pięknie zdjęcia, ciekawa opowieść. Duży plus za poczucie humoru Pana Marcina Dobasa!
Anita 01.03.2017 17:56
Świetny wykład Marcina wynagrodził jego spóźnienie zresztą niezależne od niego. Piękne zdjęcia, super prezentacja, ciekawostki przyrodnicze przeplatane humorystycznymi anegdotami. Czas mi szybko upłynął lecz wrażenia w głowie zostały do dziś.
melkac 01.03.2017 17:47
Super prezentacja, zdjęcia przeplatane filmikami i odgłosami zwierząt. A już same zdjęcia jak na fotografa National Geographic przystało - REWELACJA. Naprawdę przepiękne. Dodatkowo fajna i zabawna narracja.
Ryba 01.03.2017 14:50
Nieduże spóźnienie, ale warto było czekać.
iwona 01.03.2017 12:35
Świetna prezentacja, piękne zdjęcia a sama prezentacja opowiedziana w ciekawy i zabawny sposób :D
Bardzo ciekawe wydarzenie! Podobał mi się sposób prezentowania prelegenta. Jego zdjęcia zapierały dech. Wielkie brawa dla organizatorów za wybrnięcie z nieprzyjemnej sytuacji i umilenie opóźnienia refleksjami o podróżowaniu :)
tealover 01.03.2017 12:06
Bardzo ciekawe spotkanie z fantastycznym młodym człowiekiem, który potrafił "zaczarować" salę swoimi opowieściami. Swobodny, bogaty język i umiejętnie wstawiane żarty tworzyły świetną atmosferę. Rewelacyjnie przygotowana prezentacja - przepięknych - zdjęć i nastrojowej muzyki!To były dobrze wydane bejmy. Poza tym słychać było, że Pan posiada szeroką wiedzę i potrafi się tym dzielić.
Banka3 01.03.2017 11:53
Pan Marcin opowiadał bardzo ciekawie. Bardzo nam sie podobało. Mogłybyśmy go słuchać cały dzien! Prosimy o kolejne spotkania.
Hania 01.03.2017 11:37
Było bosko! Podróże same w sobie są fascynujące, ale nie spodziewałam się, że można tak ciekawie o nich opowiadać! Do organizacji nie mam zarzutów. Na pewno wezmę udział w kolejnych wydarzeniach Poznańskiego Klubu Podróżnika.
Karo 01.03.2017 11:28

Polecane