inne

Poznański Klub Podróżnika - Pirania na kolację. W 1405 dni dookoła świata - Magda Bogusz

inne

Poznański Klub Podróżnika - Pirania na kolację. W 1405 dni dookoła świata - Magda Bogusz

Poznański Klub Podróżnika - Pirania na kolację. W 1405 dni dookoła świata - Magda Bogusz - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Magdą Bogusz autorką książki „Pirania na kolację. W 1405 dni w podróży dookoła świata”

19 września 2016 godz. 19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Magda i Tomek przemierzyli prawie cały świat. Ich podróż trwała 1405 dni, a zaczęła się 14 lipca 2010 roku na lotnisku w Warszawie, gdzie z biletem w jedną stronę polecieli do Stanów Zjednoczonych. Byli na 4 kontynentach, w 27 krajach. Trochę stopem, a potem zardzewiałym samochodem przejechali Stany Zjednoczone. W Meksyku zrozumieli, że nie wszyscy na świecie mówią po angielsku, w Gwatemali uczyli się więc hiszpańskiego. W Kolumbii kupili motor, którym jechali przez Ekwador, Peru, Boliwię i Chile, w ten sposób dotarli aż do Patagonii. W ciągu następnych kilku miesięcy jachtostopem pokonali Ocean Spokojny. Odwiedzili Indian Kuna na archipelagu San Blas, na Galapagos spacerowali wśród legwanów i fok, podziwiali żółwie i pływali z rekinami, na Fidżi byli na obiedzie u wodza wioski, na Vanuatu zaglądali do wnętrza czynnego wulkanu. W Australii pracowali, aby zarobić na podróż po Azji. W Tajlandii kupili rowery i przejechali na nich przez Kambodżę, Laos i Chiny, aż do Hongkongu. Trzy miesiące spędzili w Himalajach i po blisko 4 latach wrócili do Polski.

"Przejechaliśmy świat dookoła. 50% nadpobudliwego wariata, 50% cierpliwego myśliciela. Życie mamy karmelowo – octowe. W górach też przecież świeci słońce, a na plaży można zawsze znaleźć cień. Patrzymy w tym samym kierunku, ale w inną stronę. Czy tak się w ogóle da? Odpowiedź znajdziecie podczas naszej prezentacji."

http://www.poznanskipodroznik.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Spotkanie bardzo zajmujące i aż szkoda, że czas był ograniczonym, bo z przyjemnością słuchało się treści jak i sposobu przekazu.
Napikaj 26.09.2016 08:00
Super pokaz, ciekawie i wesoło :-)
Fantastycznie i z dużą dozą humoru opowiedziana relacja z podróży dookoła świata, w którą tak naprawdę może wybrać się każdy z nas, jeśli tego naprawdę chce. Takie stwierdzenie Magdy i Tomka na podsumowannie spotkania dodało "skrzydeł" :)
100% zadowolenia 22.09.2016 13:39
Wspaniałe spotkanie. Lekka i bardzo dowcipna prezentacja. Ci wspaniali ludzie dają nadzieję każdemu, komu się do tej pory wydawało, że tylko podróżować po świecie mogą tylko pojedynczy, bardzo bogaci ludzie. Tymczasem każdy może ruszyć z kanapy. Wystarczy tylko chcieć. Bardzo fajne spotkanie. Warto było.
anniem 20.09.2016 23:11
Wykład był rewelacyjny, bawiłam się świetnie. Prowadzący opowiadali w bardzo interesujący sposób, aż szkoda, że całe spotkanie trwało tak krótko. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała okazję spotkać Magdę i Tomka.
podróżniczkaAga 20.09.2016 20:57
Polecam!
Bardzo ciekawa, inspirująca opowieść, skłania do refleksji, że "ja też mogę".
dorotea24 20.09.2016 12:32
Opowieści fajne i co najważniejsze z humorem. I do tego baaardzo inspirujące za to wielki plus! PS. Mała sugestia do prowadzących - każda kilkuminutowa opowieść miała w tle 1-2 slajdy a wg mnie spokojnie moglibyście puścić wtedy około 20 slajdów z rejonu którego tyczyła się opowiastka.
Rybens 20.09.2016 12:15
Super podana informacja, trochę powagi, trochę śmiechu. Brak sztywniactwa i wyniosłości. Normalni ludzie którzy potrafią zachęcić do podjęcia wyzwania.
Dani 20.09.2016 11:29
Bardzo ciekawa prezentacja. Jak na tyle odwiedzonych krajów za krótka, za mało zdjęć w stosunku do czasu prezentacji.
Efra 20.09.2016 11:25
Jestem bardzo zadowolona. Spotkanie było bardzo ciekawe, obejrzałam piękne zdjęcia. Można było dowiedzieć się czegoś nowego, trochę pośmiać, a na końcu kupić książkę z autografem. Na pewno częściej będę brała udział w spotkaniach:)

Polecane