inne

Poznański Klub Podróżnika - SPITSBERGEN - Ryszard Czajkowski

inne

Poznański Klub Podróżnika - SPITSBERGEN - Ryszard Czajkowski

Poznański Klub Podróżnika - SPITSBERGEN - Ryszard Czajkowski - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Ryszardem Czajkowskim pt. "Mój Spitsbergen"

31 marca (czwartek) 2016 o godz. 19
PURO Hotel Poznań, ul. Stawna 12

W ramach spotkania poczęstunek: woda, soki, ciastka

UWAGA! Bilety tylko w sprzedaży on-line

Ryszard Czajkowski - fizyk z wykształcenia, z zamiłowania podróżnik, autor programu telewizyjnego „Przez lądy i morza”. W czasie swoich podróży na wszystkie kontynenty wykonał kilkadziesiąt filmów o charakterze podróżniczo geograficznym i ponad dwieście programów telewizyjnych. Wynikiem jego podróży są reportaże w periodykach i dwanaście indywidualnych wystaw fotograficznych prezentowanych w Polsce, a nawet poza granicami.
Pierwsze jego wyprawy - to wyprawy polarne na Antarktydę i Spitsbergen. Początkowo interesował się krajobrazem, ale po pierwszej wyprawie do Indii w 1971r., a później do innych krajów Azji i Afryki, coraz bardziej interesują go ludzie, ich życiowe motywacje i religie.
W uznaniu jego działalności, na Antarktydzie nazwano górę jego imieniem (Czajkowski Needle) i został członkiem prestiżowego nowojorskiego klubu „The Explorers Club”.

"Spitsbergen to dla mnie miejsce wyjątkowe. Pokażę przezrocza z kilku moich wypraw by uzasadnić moją fascynację. Ostatni raz na Spitsbergenie byłem dwa lata temu, a więc ponad 40 lat po pierwszym pobycie. Była to już tylko podróż sentymentalna. Będę się starał pokazać zarówno ten stary, sprzed 40 lat i obecny Spitsbergen, a właściwie nie cały, a ten „mój”, widziany moimi oczami."

więcej na http://www.poznanskipodroznik.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Bardzo miło spędzony czas.

Polecane