Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Śladami muzykantów - Potańcówka z kapelą Henryka Gwiazdy

koncert

Śladami muzykantów - Potańcówka z kapelą Henryka Gwiazdy

Śladami muzykantów - Potańcówka z kapelą Henryka Gwiazdy - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Potańcówka z kapelą Henryka Gwiazdy – bezpośrednio po spotkaniu z prof. Andrzejem bieńkowskim dotyczącym książki "Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów". Kapela w składzie:

Henryk Gwiazda – harmonia polska trzyrzędowa,
Mateusz Niwiński – skrzypce,
Kamil Chrząszcz – bębenek.

Spotkanie literackie – Wstęp wolny.

Potańcówka – Bilety wstępu 10 zł – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność tylko gotówką).

Liczba miejsc ograniczona!

Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów – to tytuł najnowszej książki prof. Andrzeja Bieńkowskiego, która opowiada o ostatniej generacji wiejskich muzykantów, ich obyczajach i muzyce. Podczas rozmowy autor opowie o odchodzeniu kultury wsi, w tym wsi Ziemi Radomskiej, spróbuje przeanalizować przyczyny jej zaniku oraz opowie o jej wyjątkowości i oryginalności. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach. Po rozmowie zagra do tańca Kapela Henryka Gwiazdy.

Andrzej Bieńkowski, (ur. 1946 r.), artysta malarz, etnograf, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureat nagrody imienia Oskara Kolberga. Autor książek: Ostatni wiejscy muzykanci-ludzie, obyczaje, muzyka, Sprzedana muzyka, 1000 kilometrów muzyki. Warszawa-Kijów, Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów oraz 15 publikacji w serii Muzyka Odnaleziona. Od 1980 roku, w trakcie swoich wypraw na wieś zgromadził imponujące prywatne archiwum etnograficzne, zawierające tysiące nagrań audio, video oraz zdjęć z Polski, Ukrainy i Białorusi.

W 2007 roku wspólnie z żoną Małgorzatą założył wydawnictwo Muzyka Odnaleziona (obecnie WMO), poświęcone muzyce wiejskiej. W 2012 roku powstała fundacja Muzyka Odnaleziona, której jest fundatorem. Współpracuje z Polskim Radiem. Laureat nagrody im. Oskara Kolberga w 1995 roku i Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida w 2008. W 2014 roku otrzymał za swoją działalność Srebrny Medal Gloria Artis.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Śladami muzykantów - Potańcówka z kapelą Henryka Gwiazdy


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert