inne

SmolnaDance - TANIEC JAZZOWY

inne

SmolnaDance - TANIEC JAZZOWY

SmolnaDance - TANIEC JAZZOWY - Bilety

SmolnaDance - TANIEC JAZZOWY | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

SmolnaDance to cykl wakacyjnych warsztatów różnych form ruchowych i tanecznych.

Warsztat przeznaczony dla osób 16+

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku, w godz. 17.00–18.30 w sali tanecznej Domu Kultury Śródmieście przy Smolnej 9.

TANIEC JAZZOWY WARSZTAT

PROWADZENIE: Agnieszka Wereszczyńska

balet, modern jazz, akrobatyka – to wszystko w jednym

Taniec Jazzowy (Jazz Dance) to gatunek zawierający elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego. Jest doskonałym środkiem do osiągnięcia wszechstronnej sprawności i świadomości ciała oraz świetną bazą do nauki innych technik tanecznych. Doskonale rozwija wszystkie grupy mięśniowe, poprawia motorykę ciała, uczy ekspresji. Dla tańca jazzowego charakterystyczne są piruety i skoki.

Najistotniejszą rzeczą w jazzie jest pulsacja swingowa, kształtująca indywidualny, wewnętrzny rytm, niezależny od akompaniamentu muzycznego. Charakterystyczną jego cechą jest również policentryzm, czyli izolowanie poszczególnych części ciała tak, by móc poruszać nimi niezależnie.

Podczas warsztatów skupimy się na nauce skoków jazzowych, właściwej amortyzacji podczas ich wykonywania oraz umiejętności bezpiecznego „upadania” na ziemię.

Zajęcia rozpoczną się rozgrzewką z elementami rozciągania oraz ćwiczeniami wzmacniającymi. Następnie przejdziemy do ćwiczeń właściwych, pozwalających na doskonalenie techniki skoków.

Agnieszka Wereszczyńska – tancerka, pasjonatka teatru i tańca. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich instruktorów jak: Jason Beitel, Luciano di Natale, Millard Hurley, Paulina Figińska, Bartek Woszczyński, Małgorzata Ziółkowska, Elżbieta i Grzegorz Pańtakowie.

Tańczyła w Teatrze Tańca Caro Dance oraz Alternatywnym Teatrze Tańca LUZ w Siedlcach, reprezentując Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Obecnie jest tancerką Teatru Tańca Test.

Cena biletu za cały warsztat: 20 PLN.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane