Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

inne

Softer than Pillow. Dzień 2

inne

Softer than Pillow. Dzień 2

Softer than Pillow. Dzień 2 - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Festiwal "Softer than Pillow". Dzień 2. ndz 21.10.2018 19.00

WEJŚCIE OD GODZINY 18.00

wstęp: 30 zł jeden dzień

Linia Nocna
Duet, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Pracę nad wspólnym projektem rozpoczęli dwa lata temu.
Debiutowali w czerwcu 2017 singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. W sierpniu odbył się ich premierowy koncert na Dworcu Głównym w Krakowie, w ramach „Chillizet live Session”.
Jesienią Linia Nocna supportowała KARI w czasie jej trasy koncertowej „I am Fine” oraz Kubę Badacha i jego „Oldschool” w warszawskim Teatrze Roma. Zespół wystąpił także w ramach Warsaw Music Week.
Duet można było zobaczyć w programie TV „Hybrydy zderzenia”, który w swojej formule zakłada spotkania mistrzów i debiutantów. Cover piosenki „W moim ogrodzie” zespołu Daab zapewnił im udział w finale i występ u boku Stanisława Sojki.
W listopadzie swoją premierę miał drugi singiel „Nad Wisłą”, w którym gościnnie wystąpił Kuba Sienkiewicz, wokalista legendarnego zespołu Elektryczne Gitary. W piosence, zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej, wyraźnie słychać inspiracje miastem i jego dźwiękami, co jest charakterystycznym elementem twórczości zespołu. Piosenka znalazła się w propozycjach do Listy Przebojów Trójki oraz na listach przebojów wielu stacji radiowych.
16 marca na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza oraz Buslava. Materiał charakteryzują elektroniczne brzmienia i nowoczesne produkcje, ale w warstwie wokalno-tekstowej nie brakuje też delikatności i poetyckości.

Agi Brina/Aga Bigaj
Wokalistka, pianistka, autorka muzyki i tekstów.
Aga Bigaj – tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko poznańskiej artystki ukrywającej się pod pseudonimem Agi Brine, która zadebiutowała w sierpniu 2016 r. krótką płytą „Filling Empty Spaces” – kobiecą mieszanką elektroniki, popu i R&B. Album spotkał się z ciepłym przyjęciem w świecie muzycznym, co zaowocowało występami na Openerze, Festiwalu Spring Break, H&M Loves Music, czy supportami przed Morcheeba i Elliphant. FES promowały trzy klimatyczne klipy autorstwa Karola Łakomca („Tik Tok” z udziałem Marcela Borowca, „CHeat”) oraz Soni Pałęgi. W warstwie muzycznej Aga nie idzie na skróty – jej utwory to czasem klasyczne, minimalistyczne kompozycje, a innym razem niestandardowe formy, w których nie brakuje melodyjności i wrażliwości. Największą inspiracją dla jej muzyki od zawsze były instrumenty klawiszowe – fortepian, Rhodes, syntezatory wszelkiej maści, oraz bity R’n’B z pogranicza lat 90/2000.
Na jesień tego roku planowana jest premiera nowej odsłony Agi, pod własnym imieniem i nazwiskiem, z rodzimymi tekstami oraz muzyczną żonglerką stylami i brzmieniem. Na scenie wokalistce będą towarzyszyć przyjaciele i wspaniali muzycy – Magda Gajdzica (flet, instrumenty klawiszowe, wokal), Piotr Lewańczyk (gitara basowa, moog), Artur Rapacz (bębny, elektronika), Mateusz Danek (realizacja dźwięku).

COALS
Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska. Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus opisywał ich muzykę jako “marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”, a amerykański magazyn Under the Radar: “Coals wspomagają się hip-hopowymi bitami, kreując atmosferę brudnych klubów i ciemnych ulic miast”. Po zaledwie pół roku istnienia
grupa została zaproszona na OFF Festival. Kasia i Łukasz otwierali także pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP, w której to również utwór “Weightless” został wybrany “piosenką dnia” w sierpniu 2015 roku. Wśród inspiracji artyści wymieniają m.in. Soap&Skin, Spooky Black, Sigur Rós i Deana Blunta. Zespół stawia coraz pewniejsze kroki zagranicą (Positivus Festival, Reeperbahn
Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana) i regularnie występuje w Niemczech, Słowacji czy krajach Beneluxu. W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na festiwalu Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel. 13 października 2017 roku ukazał się debiutancki album formacji „Tamagotchi” (nakładem wydawnictwa Agora, w Niemczech AdP Records oraz Gertruida w krajach Beneluxu). Płyta, której
towarzyszyła polska i zagraniczna trasa koncertowa, została ciepło przyjęta przez słuchaczy i dziennikarzy oraz znalazła się w większości podsumowań najlepszych płyt roku. 2018 rok duet rozpoczął na największym Europejskim showcase Eurosonic, a w planach ma występ na kolejnych europejskich festiwalach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Softer than Pillow. Dzień 2

Było świetnie!
23.10.2018 18:00
Artysci spisali sie swietnie, lecz myslalam, ze beda poduszki. ;) Scena byla malo widoczna w tej lokalizacji.
Widdiful 23.10.2018 10:57
Dobrze zorganizowany, kameralny festiwal
23.10.2018 08:40

Polecane z kategorii inne