inne

Spotkanie z podróżnikiem: Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik - "Australia. Nowa perspektywa"

inne

Spotkanie z podróżnikiem: Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik - "Australia. Nowa perspektywa"

Spotkanie z podróżnikiem: Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik - "Australia. Nowa perspektywa" - Bilety

Spotkanie z podróżnikiem: Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik - "Australia. Nowa perspektywa" | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Australia to kraj, który skradł nam serca. Gdy byliśmy tam pierwszy raz, spędziliśmy 9 miesięcy włócząc się po australijskich bezdrożach starą terenówką. Cztery lata później znów wróciliśmy do Australii na kilka miesięcy. Plan był prosty - wylądować w Perth, kupić samochód i przejechać nim do Sydney, a co się wydarzy po drodze... zostawić losowi!

Tym razem zabraliśmy ze sobą w podróż drona, który pomógł nam spojrzeć na ten kraj z zupełnie nowej perspektywy. Dzięki niemu uwierzyliśmy, że:

- faktycznie istnieje prawie 150-kilometrowa droga bez zakrętu

- Australia bywa płaska po horyzont

- słone jeziora nie są nudne, a najdłuższa rzeka Australii przypomina wijącego się węża;

Ale to będzie tylko dodatkiem. Pokażemy Wam przede wszystkim kraj, którego przyroda oszałamia. Będziemy podglądać skaczące kangury, zerkać w korony drzew w poszukiwaniu koali i zajrzymy w paszczę krokodylowi. Opowiemy też kilka aborygeńskich historii, które można zrozumieć dopiero wtedy, gdy zdejmie się europejskie okulary i spojrzy na Australię przez pryzmat jej rdzennych mieszkańców.

Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik – kilka lat życia spędzili na oglądaniu, smakowaniu i doświadczaniu krajów Azji podczas długiej podróży, ale to Australia zahipnotyzowała ich na tyle skutecznie, że mieszkając i pracując w Polsce ciągle myślą, jak do niej wrócić. Regularnie śledzą promocje lotnicze, żeby choć na kilka tygodni przenieść się na Antypody i poznawać kolejne zakamarki. Podczas ostatniej podróży po Australii i Nowej Zelandii, zbierali unikatowy materiał, którego fragmenty można znaleźć na www.LosWiaheros.pl – blogu podróżniczym pisanym nie tylko z drogi.

Chętnie też wracają do siebie, czyli do Polski, do swojej małej bazy w Beskidach i auta, które bywa ich mobilnym domem. Między podróżami fotografują i filmują dronem świat z lotu ptaka, czego efekty można zobaczyć na stronie www.CrazyCopter.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane