kabaret

Andrzej Grabowski

kabaret

Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski - Bilety na kabaret

Andrzej Grabowski - polski aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista.

W 1974 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, niedługo później zaś rozpoczął pracę aktorską na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym związany był przez wiele następnych lat. Pierwszy sukces osiągnął dzięki roli w spektaklu "Przepraszam, czy tu biją" (Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, reż. Ryszard Smożewski, 1976), za którą otrzymał Nagrodę Młodych Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu (SPATiF-u). Za swe role teatralne otrzymał wiele innych nagród i wyróżnień. Niejednokrotnie występował wspólnie ze swoim bratem Mikołajem Grabowskim (również aktorem i reżyserem). Zasłynął również jako konferansjer i kabareciarz o szczególnym talencie komediowym.

Na dużym ekranie zadebiutował już w czasie studiów w filmie Odejścia, powroty, przez wiele lat jednak obsadzano go jedynie w rolach epizodycznych bądź drugoplanowych. W 1989 zagrał swoją pierwszą większą rolę w filmie Feliksa Falka Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce, gdzie wcielił się w postać Stefana Sapiei.

Kolejną ważną rolą była kreacja Andrzeja Jurewicza, ojca głównej bohaterki serialu Telewizji Polskiej pt. Boża podszewka (1997) w reżyserii Izabelli Cywińskiej. Szczególną popularność Andrzej Grabowski zawdzięcza roli Ferdynanda Kiepskiego w telewizyjnym serialu komediowym Świat według Kiepskich emitowanym na antenie kanału Polsat od 1999 roku. Sitcom przez kilka lat bił rekordy popularności i zdobywał nagrody dla najlepszego serialu komediowego, dlatego aktor zaczął być powszechnie utożsamiany z postacią, której rolę odgrywał. W życiu prywatnym nie lubi żartować na pokaz.

W ostatnich latach Andrzej Grabowski wystąpił w 30 spektaklach Teatru Telewizji, między innymi w Co nie jest snem reżyserii Krzysztofa Zaleskiego. Użyczył również swojego głosu w kilku filmach zagranicznych kierowanych do dzieci, na przykład w filmach animowanych Mój brat niedźwiedź i Kurczak Mały.

W serialu TVP Pitbull wcielił się w rolę policjanta o pseudonimie "Gebels". Pod koniec marca 2005 aktor uległ niegroźnemu wypadkowi samochodowemu na autostradzie w pobliżu Mysłowic. Został wówczas ranny w głowę i doznał ogólnych potłuczeń ciała. W 2007 aktor zagrał jednego z szefów gangu pruszkowskiego w serialu pt. Odwróceni emitowanym w telewizji TVN.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Andrzej Grabowski

Jak na koncert na żywo w kameralnej sali to szkoda że piosenki były grane z playback-u
Niestety pan Andrzej śpiewał z playbacku, my ściśnięci jak śledzie, bo ośrodek dostawił krzesła. Co z tego że w maskach, jak było duszno, nie działała klimatyzacja. Nie tędy droga drogi Ośrodku Kultury. Jedynie poczucie humoru aktora zrekompensowało nam występ.
Super występ, zabawne anegdoty. Polecam
Restauracja jak zawsze się spisała. Suflet marzenie! A Pan Andrzej super występ!
Jak zawsze niezapomniany wieczór, śmiech do łez to idealne lekarstwo na "blue monday" :)
Wszystko super. Pan Andrzej jak zwykle w wielkiej formie!
Dużo humoru i śmiechu.
Pan Grabowski poopowiadał kilka starych dowcipów z brodą. Pod koniec patrzył na zegarek jakby już się spieszył do wyjścia. 10 minut śmiechu z ponad godzinnego występu. Do tego jakiś koleś z publiczności notorycznie starał się być śmieszniejszy od p. Grabowskiego. Ogólnie słabo.
Występ bardzo udany zarówno pod względem organizacyjnym jak i artystycznym, jedyną uwagę mam do repertuaru dot. piosenek wybranych dla występujących wokalistek. Panie śpiewały przepięknie aczkolwiek wybrane kolędy były w moim odczuciu zbyt smutne, nie komponowały się z cąłością występu, który miał charakter rozrywkowy. Poza tym wszystko udało się znakomicie.
Bardzo stary i oklepany program artysty. Spodziewałem sie jakiś nowości a tu identyczne skecze. Dyskusja z Sołysikiem kompletnie nudna. Piosenki śpiewane to już kompletna porażka artysta nie nadążał układać ust do playbacku kompromitacja :(
Nihil novi- stare dowcipy i podejście skoro mi zapłacono to wystąpię.
Luntrus 30.01.2013 12:09
Skecze i piosenki w większości znane z poprzednich występów (m.in. Arena w końcu ur.),występ za krótki w stosunku do ceny.
SUPER ZABAWA!!!
Warstwa artystyczna dobra, chociaż po niespełna godzinie aktor, którego bardzo lubię, miał problem z upływającym czasem i czekał już na... zakończenie spektaklu.
bardzo dobry występ pana Andrzeja... opis wizyty w spa bezcenny (pomimo tego iż numer nie jest najnowszy, to nadal potrafi wywiercić dziurę ze śmiechu.Na uznanie zasługuje również występ młodej artystki.

Polecane z kategorii kabaret