kabaret

Art of Body

kabaret

Art of Body

Art of Body - Bilety na kabaret

W programie: * wystawa fotografii bodypaintingu Mariana Folgi
*widowisko Teatru Tańca Dyemotion

Wydarzenie jest połączeniem wernisażu fotografii bodypaintingu Pana Mariana Folgi oraz pokazu tańca grupy tanecznej Dyemotion, dającego możliwość zobaczenia ożywionych postaci z prezentowanych fotografii w niezwykłej, baśniowej aranżacji.

Marian Folga, artysta plastyk, charakteryzator, bodypainter, fotograf, grafik, reżyser teatru tańca. Na koncie ma ponad 30 wystaw z fotografii i malarstwa a także sztuk performatywnych. Jako charakteryzator udziela się w różnych produkcjach filmowych. W 2010 zagrał również tytułową rolę w thrillerze polsko-brytyjskim Sparrow. Z czasem połączył kilka dziedzin sztuki i tak powstała grupa teatru tańca Dyemotion, której jest opiekunem. Tworzenie scenariuszy i reżyseria przedstawień teatralnych to spełnienie dotychczasowej twórczości, ożywienie obrazów, przeniesienie malarstwa i fotografii w rzeczywistość przez współpracę z najlepszymi ludźmi, tworzy wspaniały teatr magii i bajki. Wielokrotny laureat w międzynarodowych mistrzostwach bodypaintingu i facepaintingu.

Bodypainting (z. ang. body – ciało, painting – malowanie) jest to forma sztuki malowania na ciele, przez niektóre źródła uważana za jedną z najstarszych form malarstwa w ogóle i posiadająca swoje korzenie w starożytności.

Teatr tańca Dyemotion powstał jesienią 2011roku. Jego założycielem i leaderem jest Marian Folga. Tworzą go tancerki i akrobaci o odmiennym doświadczeniu i warsztacie. Taniec, muzyka i światło ultrafioletowe stanowią treść każdego przedstawienia. Niezwykłym atutem jest wykorzystywanie charakteryzacji i bodypaintingu do tworzenia spektakli tanecznych. Historia opowiedziana ruchem, muzyką oraz światłem wywołuje niezapomniane emocje. Zadebiutowali widowiskiem "Kokon", po którym ukazały się "Magia książki", "Fluo" i "Materia". Artyści wystawili ponad 60 spektakli w całej Polsce.

Bodypainting i związany z nim występ taneczny zapewnia artyście i publiczności czysto zmysłowy kontakt ze sztuką, w którym nie interpretujemy, nie roztrząsamy, nie analizujemy, lecz doświadczamy, przeżywamy sztukę poprzez ciało swoje i ciała artystów-tancerzy, co stanowi kwintesencję owej zmysłowości. Jak pisze Susan Sontag w Przeciw interpretacji „Dziś ważniejsze jest uleczenie naszych zmysłów". Musimy nauczyć się więcej widzieć, słyszeć i odczuwać. Nasze zadanie wcale nie polega na tym, by odnaleźć w dziele sztuki jak najwięcej treści, ani na tym, by wycisnąć z niego więcej treści, niż ono w sobie ma”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Art of Body

Brak recenzji

Polecane z kategorii kabaret