kabaret

Artus Festival | Ballady Na Dwa Serca | Dominika Żukowska i Andrzej Korycki

kabaret

Artus Festival | Ballady Na Dwa Serca | Dominika Żukowska i Andrzej Korycki

Artus Festival | Ballady Na Dwa Serca | Dominika Żukowska i Andrzej Korycki - Bilety na kabaret

Już w listopadzie duet Andrzej Korycki i Dominika Żukowska zaśpiewają utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Andrzej Korycki jest znany szerokiej publiczności jako członek legendarnego zespołu Stare Dzwony. Od początku lat 80-tych występuje na scenie w repertuarze złożonym ze współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: Magda, Yacht Rock&Roll, Struna za struną, Chciałem być żeglarzem, Fale, Byle dalej, Załoga, Cyklady, Rejs tawerną, Plasterek cytryny i ja. To charyzmatyczny wirtuoz głosu i gitary, w ujmujący sposób zjednujący sobie ludzi, pasjonat, który w niepowtarzalny sposób ukradkiem przemyca do muzyki spokój i ciszę.

Oprócz żeglarskich inspiracji duet od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami… Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: Modlitwa, Pożegnanie Polski, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Piosenka o piechocie, Niebieski balonik.

Wykonawcy, wyśpiewując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców.

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Artus Festival | Ballady Na Dwa Serca | Dominika Żukowska i Andrzej Korycki

Brak recenzji

Polecane z kategorii kabaret