kabaret

Ethno Jazz Festival - ARIEL RAMIREZ & DOMINIKA BIAŁOSTOCKA - Tango y Folclore

kabaret

Ethno Jazz Festival - ARIEL RAMIREZ & DOMINIKA BIAŁOSTOCKA - Tango y Folclore

Ethno Jazz Festival - ARIEL RAMIREZ & DOMINIKA BIAŁOSTOCKA - Tango y Folclore - Bilety na kabaret

Ethno Jazz Festival zaprasza wielbicieli muzyki argentyńskiej na koncert duetu Tango y Folclore, który tworzą Ariel Ramirez oraz Dominika Białostocka.
Koncert odbędzie się 21 września w klubie Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.
W programie koncertu usłyszymy kompozycje Ariela Ramireza (Misa Criola, Alfonsina y el Mar) i Astora Piazzolli (Oblivion, Los Suenos, Vuelvo al Sur, Ausencias, Ave Maria) oraz tradycyjne tanga i milongi argentyńskie (Por una Cabeza, Canaro en Paris, Garua, Milonga de mis Amores) a także liczne przykłady folkloru argentyńskiego w autorskich opracowaniach zespołu (zamba, chacarera, gato, chamame, huella, chaya, takirari i in.).
Duet Tango y Folclore, który współtworzą Dominika Białostocka i Ariel Ramirez, to zespół argentyńsko-polski, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki popularnej Południowej Ameryki, w szczególności tańców i pieśni argentyńskich.

Ariel Ramirez pochodzi z Argentyny z prowincji Cordoba, jest wirtuozem rzadko spotykanego obecnie instrumentu - bandoneonu. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. z wybitnym argentyńskim skrzypkiem - Nestorem Garnicą, wokalistą -Marcelo Toledo, kubańskim wokalistą - El Muso (były członek znanej grupy Buena Vista Social Club) etc. Wraz z zespołami, których był członkiem, koncertował w wielu krajach Południowej Ameryki: Chile, Brazylii, Paragwaju, Peru, Boliwii, Urugwaju, Wenezueli. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody na festiwalach folklorystycznych w Południowej Ameryce, wykonując utwory folkloru argentyńskiego i tango.
Od roku 2010 Ariel mieszka w Polsce, gdzie założył zespół Ariel Ramirez Tango, wraz z którym koncertuje w Europie. W trakcie pięciu lat działalności zespół wykonał kilkaset koncertów i nagrał dwie płyty "Aires" i "Nuevos Aires", na których znajdują się głównie tradycyjne tanga argentyńskie, kompozycje Astora Piazzolli oraz popularne tematy latynoamerykańskie.
W duecie z Dominiką Białostocką artysta wykonuje przede wszystkim muzykę z kręgu folkloru argentyńskiego, a więc nie tylko tanga i milongi, ale całe bogactwo tradycyjnych tańców i pieśni wprost ze swojej ojczyzny.

Dominika Białostocka pochodzi z Wrocławia. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonaliła także podczas licznych kursów gitarowych u wybitnych indywidualności muzycznych z całego świata. Jest laureatką wielu nagród na konkursach gitarowych w Polsce oraz za granicą.
Dominika koncertowała jako solistka oraz członek zespołu w wielu miastach Polski oraz w krajach Europy (Niemcy, Francja, Austria, Włochy). Jako uczennica liceum była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Sztuki. W wieku 16 lat nagrała płytę kompaktową w towarzystwie argentyńskiego gitarzysty i kompozytora Jorge Cardoso ("Suite De Los Mita- I").
Od ponad 15 lat zajmuje się działalnością pedagogiczną; wraz ze Szkołą Muzyczną Yamaha we Wrocławiu organizuje cyklicznie festiwal GitPOWERfest integrujący amatorskie środowisko gitarowe. Jest autorką wielu transkrypcji i opracowań na gitarę solo oraz zespoły z udziałem gitary.
Współpracuje z artystami i zespołami wykonującymi różne gatunki muzyczne (klasyka, folk, reggae, muzyka popularna). Wraz z Arielem Ramirezem współtworzy projekt Ariel Ramirez Tango oraz duet Tango y Folclore

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - ARIEL RAMIREZ & DOMINIKA BIAŁOSTOCKA - Tango y Folclore

Wspaniały koncert. Dominika Białostocka rewelacyjnie gra na gitarze i ma dużo wdzięku.Ariel Ramirez świetny instrumentalista i uroczy "prezenter". Repertuar muzyczny piękny Atmosfera bardzo sympatyczna.
miejsce klimatyczne, koncert świetny,
Katarzyna 22.09.2016 12:44

Polecane z kategorii kabaret