koncert

Folkowo Bemowo: Polmuz

koncert

Folkowo Bemowo: Polmuz

Folkowo Bemowo: Polmuz - Bilety na koncert

Zapraszamy na koncert zespołu założonego przez wybitnego saksofonistę Michała Fetlera. Formacja realizuje nowoczesne, autorskie interpretacje muzyki ludowej Wielkopolski z okolic Poznania, Pleszewa i Śremu.

O godzinie 12:00 odbędą się warsztaty, na które można się zapisać na stronie www.bemowskie.pl

Punktem wyjścia były archiwalne nagrania z rejestracji terenowych przeprowadzonych w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Nagrania te potraktowane zostały jako materiał źródłowy, służący rozwijaniu narracji swobodnie improwizowanych, otwartych kompozycji.
Polmuz tworzą muzycy posługujący się na co dzień znacząco odmiennymi językami wykonawczymi, reprezentują różne temperamenty i różną artystyczną wrażliwość. Dzięki tej różnorodności mogły powstać absolutnie nieoczywiste interpretacje dawnej muzyki ludowej Wielkopolski, przetransponowane do współczesności, ale wprost odnoszące się do sposobów muzykowania przed niemal stu laty. Nawiązujące do kolektywnej, pierwotnej improwizacji z dużą dawką obrzędowego transu oraz niepokojącą narracją opierającą się o wielkopolskie motywy ludowe.

Polmuz jest laureatem I nagrody na Festiwalu Nowa Tradycja 2018 oraz zdobywcą prestiżowej Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena na tym samym festiwalu.

Kurator cyklu: Miron Zajfert
Patroni medialni:
Dwójka - Program 2 Polskiego Radia
Co Jest Grane24
Folk24.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Folkowo Bemowo: Polmuz

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert