koncert

Gaba Kulka

koncert

Gaba Kulka

Gaba Kulka - Bilety na koncert

24 października 2020, sobota, godz. 18.00

Elektroniczna rezerwacja wejściówek: od 12.10.2020, godz. 18.00. Liczba miejsc ograniczona (25% widowni).

Zapraszamy na koncert Gaby Kulki na Zaciszu. Wokalistka, pianistka i autorka piosenek, wystąpi z zespołem, z którym gra nieprzerwanie od ponad dekady: kontrabasistą Wojtkiem Traczykiem i perkusistą Robertem Raszem. Stęsknieni za graniem muzycy sięgną po utwory z albumu "Hat, Rabbit" i zaprezentują nowe wersje starych piosenek. Nie zabraknie numerów z płyt "Kruche" i "The Escapist", a także utworów, które na oficjalne wydanie jeszcze czekają.

Skład:

Gaba Kulka, śpiew, instrumenty klawiszowe, ukulele
Wojciech Traczyk kontrabas, gitara basowa
Robert Rasz perkusja
Gaba Kulka

Oficjalnie karierę muzyczną rozpoczęła w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sumptem płyty „Out”. To wtedy zaczęły zauważać ją media i rosnąca publiczność. Jednak przełomem był wydany z wielkim hukiem trzy lata później „Hat, Rabbit”. Posypały się laury: „Mateusz” radiowej Trójki, nominacja do paszportu Polityki, złota płyta i doskonałe recenzje, a także Fryderyk dla „wokalistki roku”.

Chwilę później światło dzienne ujrzał „Sleepwalk”, wspólne dzieło Gaby i znanego m.in. z zespołu Futro, Konrada Kucza. Był to pierwszy z licznych i różnorodnych projektów, w jakich artystka wzięła udział (od piosenek Iron Maiden w autorskich aranżacjach zespołu Baaba po piosenki Wojciecha Młynarskiego) zanim publiczność mogła usłyszeć kolejny w pełni autorski, premierowy album: długo wyczekiwany, świetny „The Escapist” wydany w 2014 roku.

Na płycie słychać jak wyraźnie zarysował się muzyczny charakter Gaby i towarzyszącego jej od kilku lat na koncertach i w studiu składu muzyków. Czuć silne inspiracje gigantami piosenki lat 70., jazzem i folkiem, ale i krzykliwymi latami 80. - w singlowym utworze „Wielkie wrażenie”.

We wrześniu 2016 ukazało się nowe wydawnictwo Gaby zatytułowane „Kruche”. Album zebrał bardzo dobre notowania u recenzentów. Obecnie artystka przygotowuje nowy, autorski materiał.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Koncerty Gwiazd” – Budżet Obywatelski 2020.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gaba Kulka

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert