kabaret Grupa Rafała Kmity

Grupa Rafała Kmity - "Jeszcze nie pora nam spać"

kabaret Grupa Rafała Kmity

Grupa Rafała Kmity - "Jeszcze nie pora nam spać"

Grupa Rafała Kmity - "Jeszcze nie pora nam spać" - Bilety na kabaret

Grupa Rafała Kmity powstała w roku 1993.
W ciągu 20 lat działalności zagrała ponad 2000 przedstawień, prezentując swoje spektakle nie tylko w Polsce, ale również w Rosji, Szwecji, Austrii, Francji, a także w Stanach Zjednoczonych.
W tym czasie przez przedstawienia Grupy przewinęło się blisko stu wykonawców (m.in. Anita Lipnicka, Sonia Bohosiewicz, Marta Bizoń, Tomasz Kot, Tadeusz Kwinta, Feliks Szajnert, Krzysztof Pluskota).
Scenarzystą, autorem wszystkich tekstów oraz reżyserem Grupy jest Rafał Kmita, natomiast kompozytorem i kierownikiem muzycznym – Bolesław Rawski
Grupa Rafała Kmity zdobyła wiele nagród na festiwalach teatralnych i kabaretowych. Między innymi trzykrotnie wygrała Przegląd Kabaretów PAKA w Krakowie (1993, 1994, 1995), co nie udało się nikomu ani wcześniej ani później. To z tamtego okresu pochodzą słowa Andrzeja Mleczki: „Z dziką radością obejrzałem „Pop-show” kabaretu Rafała Kmity. Zapewnił mi on nie tylko strawę intelektualną, i nie tylko był piekielnie śmieszny, ale nawiązywał również do kabaretu moich marzeń, czyli był na pograniczu teatru, rewii i tradycyjnego przedstawienia kabaretowego.”
Grupa brała udział w szeregu przedsięwzięć telewizyjnych i radiowych. W roku 1997 program „Pop-show” reprezentował Telewizję Polską na Festiwalu Rozrywki Telewizyjnej w Montreux.
Grupa poza działalnością objazdową wiąże się na dłużej z teatrami, wystawiając w nich kolejne premiery i grając tam repertuarowo. (Teatr Stu w Krakowie, warszawski Teatr na Woli, Teatr Rampa, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Groteska w Krakowie).Jak podkreślają recenzenci spektakle Grupy to błyskotliwe, pełne przewrotnego humoru teksty, znakomita muzyka i wysokiej próby, żywiołowe aktorstwo. Z całą pewnością na tle wszechogarniającej nas kabaretowej bylejakości Grupa Rafała Kmity to na polskich scenach prawdziwy unikat. Oto jak kiedyś opisał to zjawisko Michał Ogórek: „W muzyce akord dramatyczny różni się od lekkiego tylko jedną nutą – Grupę Rafała Kmity poznaje się po tym, że u nich komizm dzieli od tragizmu tylko jedno słowo…”
Spektakle teatralne:
„Wszyscyśmy z jednego szynela” (1997)
„Ca-sting” (2002)
„Aj waj! czyli historie z cynamonem” (2005)
Spektakle kabaretowe:
„Głusi jak pień” (1993)
„Trzy zdania o umieraniu” (1994)
„Pop-show” (1995)
„Wieczór kabaretowy” (2004)
„Dość!… dobry wyrób kabaretopodobny” (2009)
„Jeszcze nie pora nam spać” (2012)
Obecny skład Grupy Rafała Kmity:
Katarzyna Chlebny, Agata Myśliwiec, Grzegorz Kliś, Arkadiusz Lipnicki, Piotr Plewa, Andrzej Róg, Dariusz Starczewski, Jacek Stefanik, Karol Wolski, Marcel Wiercichowski

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Grupa Rafała Kmity - "Jeszcze nie pora nam spać"

Brak recenzji

Polecane z kategorii kabaret