kabaret

HYDROKOSMOS -Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

kabaret

HYDROKOSMOS -Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

HYDROKOSMOS -Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego - Bilety na kabaret

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, w ramach programu Teatr Polska 2016 zaprezentuje w Raciborzu przedstawienie „Hydrokosmos”.

Mała syrenka jest baśnią smutną, o niespełnionej miłości – tak odpowie niemal każdy, kogo zapytamy o emocje związane z recepcją tej opowieści i trudno temu zaprzeczyć.

Czy jednak spośród tych refleksji można wysnuć choć cień nadziei i odkryć sens, który uzasadnia trud głównej bohaterki i jej ofiarę, jaką ponosi, dążąc do miłości? Może właśnie w samej miłości jest sens? W odwadze by do niej dążyć? W uczuciu, które nie poddaje się oceanowi, w gotowości by zaryzykować wszystko…

Postać Małej Syrenki reinterpretuje pojęcia piękna, poświęcenia, miłości i odwagi sprowadzone do rangi sloganu czy karykatury i przywraca im pierwotne sensy. Główna bohaterka zawstydza czystym i bezpretensjonalnym uczuciem, o które tak trudno nam czasem powalczyć.

''Wierzę, że te uczucia, do których dąży Mała Syrenka, w ich najczystszej i najpiękniejszej formie, trafią do Was poprzez obraz i ruch teatru pantomimy. Wejdźcie odważnie do tego oceanu, dajcie się unieść fali, zanurkujcie w głąb siebie, wszak jesteśmy tylko kroplą… '' Konrad Dworakowski

Hydrokosmos na podstawie "Małej syrenki" Hansa Christiana Andersena

reżyseria - Konrad Dworakowski, kostiumy i scenografia - Maria Balcerek , muzyka - Tomasz Krzyżanowski

obsada: Paula Krawczyk-Ivanov,Izabela Cześniewicz, Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Agnieszka Kulińska, Sandra Kromer, Anna Nabiałkowska, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Anatoliy Ivanov, Jan Kochanowski, Mateusz Kowalski, Zbigniew Koźmiński, Mariusz Sikorski, Piotr Sabat, Krzysztof Szczepańczyk, Zbigniew Szymczyk

Premiera - 27 listopada 2015, Scena na Świebodzkim, Wrocław Spektakl dla widzów od 8 lat.

Program Teatr Polska to cykl objazdowych pokazów spektaklu „Hydrokosmos wrocławskiej Pantomimy. Przedstawienie w reżyserii Konrada Dworakowskiego reinterpretuje pojęcia oddania, miłości i odwagi baśni H. Ch. Andersena „Mała syrenka”. Tytułowa bohaterka walcząc o swoje uczucia, podejmuje ryzyko i w imię czystego uczucia jest gotowa oddać wszystko, co ma. Przedstawienie łączy w sobie konwencje pantomimy, tańca i akrobatyki z elementami teatru plastycznego.
Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.
Projekt realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „TEATR POLSKA” ze środków MKiDN.

http://www.rck.com.pl/n/site/index/2-repertuar/imprezy/1488-hydrokosmos---wroclawski-teatr-pantomimy-im-henryka-tomaszewskiego.html

Honorowane raciborskie karty ,,Senior 60+'' i ,,Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje HYDROKOSMOS -Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

Boski wieczór w zaczarowanym, bajecznym świecie!
Super !!! Wszystko OK !!!!
Majstersztyk w wykonaniu aktorów Teatru pantomimi,jesteśmy zachwyceni , perfekcja wykonania, nietuzinkowymi efektami i pomysłami, Spektakl z najwyższej półki,życzę wiele takich przedstawień i nowych również zaskakujących pomysłów :-)

Polecane z kategorii kabaret