kabaret

III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest

kabaret

III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest

III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest - Bilety na kabaret

*ImproFest to jeden z pierwszych w Polsce festiwali improwizacji teatralno-kabaretowej. Do Krakowa, Tarnowa i Niepołomic zawitają improwizatorzy z całej Polski i z zagranicy (Racing Minds – Londyn). Gośćmi specjalnymi ImproFest’u będą Magdalena Stużyńska i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Bartosz Gajda – Łowcy.B, Wojciech Tremiszewski – Limo oraz Adam Grzanka.

Podczas ImproFest’u oprócz typowych improwizowanych spektakli planowane są różnorodne projekty sceniczne – improwizowany spektakl po angielsku, spektakl w trzech językach (polskim, niemieckim i angielskim), spektakl dla jednego widza, wieczory open improv, muzyczne improwizacje, a także warsztaty improwizacji scenicznej, warsztaty kreatywności i improwizacji praktycznej.* 15.11.2013 (piątek)
18.00 „IMPROFEST - PIĄTEK” – CK Rotunda

„Śmierć reżysera” – Teatr Improwizowany Improkracja (Wrocław)

"Smutek po stracie jednego z najwspanialszych reżyserów naszych czasów może być ukojony tylko w jeden sposób - dokańczając jego ostatnią wielką sztukę. Zbierzmy się w ostatniej drodze i ożywmy Mistrza raz jeszcze!"

Teatr improwizowany Improkracja pochodzi z Wrocławia. Spektakle komediowe Improkratów są tworzone na żywo przy udziale publiczności. W repertuarze znajdują się wieczory autorskich, długich form improwizowanych oraz eksperymentalne, krótkie formy.
Wysoką jakość występów gwarantują aktorzy wrocławskiej sceny kabaretowej, improwizacyjnej i teatralnej.

„Generał Oregano” – Teatr Improwizowany Hofesinka (Warszawa)

"Generał Oregano" to całkowicie improwizowany, długoformatowy spektakl, będący naszą wersją chicagowskiego "The Armando Diaz".
Poprosimy was o jedno słowo inspiracji i przez ponad godzinę, mówiąc monologi i robiąc sceny, pokażemy jak bardzo tego słowa nie zrozumieliśmy. Pojawią się rzeczy śmieszne
i dziwne a ścieżki skojarzeń będą zupełnie sztampowe i wyświechtane albo niepospolite
i przyprawią was o zawrót głowy.

Hofesinka to grupa zajmująca się komediową improwizacją teatralną. Składa się z komików, dziennikarzy, wiceprezesów i bezrobotnych. Szkolą się pod okiem mistrzów improwizacji z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Australii i dlatego swój styl uznają za wypadkową szkoły Chicagowskiej i Mazowiecko-Lubelskiej. Członkowie grupy w miarę się lubią.

„Krakowskie improwizacje” - AD HOC (Kraków), So Close (Kraków), Tubajfor (Kraków) oraz Bartosz Gajda (Łowcy.B), Wojciech Tremiszewski (Limo)

„Krakowskie improwizacje” to koncert, podczas którego wystąpią wszystkie aktywnie działające krakowskie grupy impro: AD HOC, So Close oraz Tubajfor. Wieczór będzie obfitował w krótkie i długie formy improwizacji. O oprawę muzyczną koncertu zadba znany już wszystkim bywalcom poprzednich edycji festiwalu – ImproBand. Na inauguracji festiwalu nie może zabraknąć również gości specjalnych. Tym razem będą to Bartosz Gajda
z Kabaretu Łowcy.B i Wojciech Tremiszewski z Kabaretu Limo. Zapraszamy na krakowski improwizowany wieczór kabaretowy!

Teatralna grupa Improv “So Close” AGH

Jesteśmy grupą czternastu osób o różnych zainteresowaniach, które łączy impro. Głównie studenci krakowskich uczelni i osoby pracujące. W listopadzie 2011 r. zaczynaliśmy naszą pracę w znacznie liczniejszym gronie, porównując do stanu dzisiejszego i bawiliśmy się improwizacją. W pewnym momencie, zostało nas czternaścioro, a zabawa przerodziła się w prawdziwą pasję. Radość oczywiście została, cieszy nas każdy występ i fakt, że razem z publicznością i na jej oczach, możemy przeżywać coś niesamowitego. Póki co zajmujemy się krótką formą improwizacji, ale zaczęliśmy przygotowania do długiej...

Tubajfor

Tubajfor to krakowska grupa siedmiu improwizatorów, którzy nadają pospolity sens rzeczom dziwnym i dziwny sens rzeczom normalnym. Bawią publiczność zarówno za pomocą pokrętnych i często niebezpiecznych krótkich gier impro, jak również dłuższych spektaklów w trakcie, których z jednego słowa lub losowo wybranego opisu filmu tworzą długie, często niepoważne i wciągające sceny wzięte z życia i ich pokręconych umysłów.

Spektakl: „Co dziś mamy w TV?”
Chcielibyście obejrzeć znany kinowy hit w nowej wersji? A może nową twórczość zupełnie nieznanego reżysera? Macie ochotę na komedie, horror czy dobrą sensację? Zobaczmy, co jest w telemagazynie!
Tylko na podstawie jednego tytułu filmowego i krótkiej zajawki znalezionej w telemagazynie, będziecie mogli zobaczyć pełnometrażową, w pełni improwizowaną, dwudziestominutową wersję tego filmu, w trakcie której streścimy wszystko to, co najważniejsze, najdziwniejsze, najokrutniejsze i resztę rzeczy, które pominął reżyser.
Bonus – Pułapka na myszy
Dodatkowo przedstawimy najniebezpieczniejszą grę impro na świecie: 1 scena, 2 improwizatorów, 4 bose stopy, 100 bezwzględnych pułapek na myszy oraz trochę bólu.

Grupa AD HOC

Grupa AD HOC powstała w 2008 roku z inicjatywy Kabaretu PUK, który skrzyknął kilkoro znajomych kabareciarzy i zaraził ich pomysłem na wspólne improwizowanie. Od tamtej pory konsekwentnie i z nieustającym zapałem niesiemy kaganek improwizacji przez polskie sceny kabaretowe. Organizowane przez nas Wieczory Komedii Improwizowanej to mieszanka improwizowanych scenek, gier, etiud, wierszy i piosenek, które powstają na bieżąco, w oparciu o określone wcześniej zasady i przy dużym udziale publiczności.

16.11.2013 (sobota)
18.00 „IMPROFEST - SOBOTA” – CK Rotunda

„Rymem go!” – Teatr Improwizacji AFRONT (Warszawa)

RYMEM GO!

Muzo Poezji, dozwól Afrontowi
Rymom i wersom jak najlepiej sprostać
I dzięki wenie dać Twemu Ludowi
Impro-Spectaclus co wiersza ma postać.

To, czego Wieszcze, ani też Pół-Wieszcze
Za życia swego stworzyć nie zdołali,
To nie starcone dla potomnych jeszcze –
Będziem to wierszem improwizowali!

Rymem, piosenką, muzyką na żywo
Stworzym dla ludzi takie opowieści,
Że tłum Poetów spojrzy na nas krzywo,
Bo kanon lektur tego nie pomieści.

Ty, Cna Publiko, dasz temu początek –
My podążymy za Twą inspiracją
I rozwiniemy zgrabnie każdy wątek,
Kończąc morałem i – oby! – owacją.

Pozwól więc, Muzo, rozwinąć nam skrzydła,
Publiko – ufnie rusz w pordóż niezwykłą
A jeśli wpadniem w sieć Błędu Straszydła,
To my GO RYMEM! 3… 2… 1… IMPRO!

Aktorsko – muzyczny Teatr Improwizacji AFRONT zgłasza się w pełni gotowości na międzynarodowe manewry impro! Celem zdezorientowania ewentualnego przeciwnika, wszystkie informacje na nasz temat są pełne sprzeczności: Choć pochodzimy z Warszawy, tylko 1/5 AFRONTU ma ją wpisaną w dowodzie. Choć nazwa nasza do rzucania inwektywami zobowiązuje, staramy się nikogo nie urazić. Choć dopiero trzeci rok nam idzie, a w sumie mają 146 lat. Kobitki grają najczęściej facetów, facet babeczki, a muzyka – też faceta – coraz trudniej utrzymać za linią klawiatury.
Na początku było słowo i gry. Potem – długie formy. Teraz zrywamy z wszelkimi zasadami, oddając się nieposkromionej improwizacji. Kiedy nadchodzi AFRONT, spodziewaj się niespodziewanego!

„Zbuduj mnie” - Peleton (Gdańsk)

Na ImproFeście Peleton zaprezentuje długi format, pt. "Zbuduj mnie". W trakcie improwizowania przez aktorów spektaklu, widzowie są proszeni o pomoc w "budowaniu" jej kolejnych elementów, takich jak postaci, wątki, scenografia, itp. "

"Peleton to grupa improwizatorów, niegdyś związanych z Kompanami. Zawiązali się późnym latem 2013. Peletończycy to: Ewa Czernowicz, Karolina Rucińska, Małgorzata Tremiszewska, Jakub Śliwiński, Hubert Świątek i Wojciech Tremiszewski.

Pochodzą z Trójmiasta. Średnia ich wieku to 30 i pół roku. Grają długie formy impro.

„Alternatywy 6”- AD HOC, AFRONT, GZIK, Hofesinka, Improkracja, Peleton

„Alternatywy 6” to niepowtarzalny spektakl, w którym zobaczycie, jak na podstawie przygotowanych wcześniej zwięzłych didaskaliów można stworzyć sześć alternatywnych wersji tych samych postaci, by następnie odegrać nimi zupełnie różne historie – wszystkie dyktowane na bieżąco przez widzów.
Jak będzie wyglądać kreacja przykładowego Stefana – płochliwego hodowcy borsuków w wykonaniu każdej grupy, i jak potoczą się losy jego i borsuków? Zobaczcie sami.

17.11 (niedziela)
17.00 „IMPROFEST - NIEDZIELA” – CK Rotunda

„Trudna prawda” - GZIK czyli Grupowe Zabawy Improwizacją Kabaretową (Poznań)
Grupa GZIK będzie miała zaszczyt i obowiązek przedstawić spektakl złożony z improwizowanych gier, śpiewogier, wierszogier i jednej niedługiej długiej formy. Tytuł spektaklu, przedstawienia, programu to: "Trudna prawda". Prawda należy się publiczności, trud zostawiamy dla siebie.

W skład Grupy GZIK wchodzą kabareciarze znani m.in. z Kabaretów Czesuaf, Adin oraz Kabareciarni Laskowika.

„Aaaand now for something completely improvised” - Racing Minds (Londyn)

Racing Minds
Long-form improv troupe Racing Minds met at Oxford University and first performed at the Edinburgh Fringe in 2010. With their quick-witted blend of silliness and pedantic intelligence, and old-fashioned adventure vibe, they have swiftly become one of the most popular groups in the UK, and recently claimed a 2013 Fringe sell-out at Edinburgh's most famous venue, the Pleasance. Despite having performed hundreds of times together, this is their first show abroad, and they are very excited about it.

„Aaaand Now For Something Completely Improvised”
Racing Minds present an improvised comic adventure based entirely on audience suggestions. A doddery grandfather can't quite remember his ripping yarn, but with your help a mystery stuffed with hilarious characters, whip-smart wit and breathtaking twists will take hasty shape before your very eyes. Anything could happen, but excitement is guaranteed!

---

Racing Minds

Prezentująca długie formy improwizacji grupa Racing Minds zawiązała się na Uniwersytecie w Oxfordzie i po raz pierwszy zaprezentowała się podczas festiwalu Fringe w Edynburgu
w 2010 roku. Z ich wybuchową mieszanką lekkości, błyskotliwości, spontaniczności i precyzji szybko stali się jedną z najpopularniejszych grup improwizacyjnych w Wielkiej Brytanii. Mają za sobą już setki występów, lecz ten podczas zbliżającego się Improfestu będzie ich pierwszym spektaklem zagranym poza Wielką Brytanią – i są tym faktem ogromnie podekscytowani!

„A teraz coś kompletnie improwizowanego”
Racing Minds prezentuje improwizowaną komediową przygodę stworzoną wyłącznie
z sugestii widowni. Stary dziadek nie pamięta za dobrze swoich pasjonujących historii, ale
z twoją pomocą tajemnicza fabuła z dowcipnymi charakterami, błyskotliwymi żartami
i zapierającymi dech w piersiach zwrotami akcji nabierze kształtu na twoich oczach. W tej historii wszystko może się zdarzyć. Emocje gwarantowane!

„Wojna płci”- AD HOC, AFRONT, GZIK, Hofesinka, Improkracja, Peleton oraz Magdalena Stużyńska i Mikołaj Cieślak (Kabaret Moralnego Niepokoju)

Koncert finałowy festiwalu ImproFest przerodzi się w prawdziwą impro bitwę! Po dwóch stronach scenicznej barykady staną improwizatorki i improwizatorzy! Będzie to prawdziwy pojedynek na żarty! Drużyny zostaną wzmocnione gośćmi specjalnymi – Magdaleną Stużyńską i Mikołajem Cieślakiem z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Zapraszamy na dwie godziny niezwykle śmiesznej improwizowanej komedii!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest

Wydarzenie oceniam jako bardzo udane. Bardzo dobre przygotowanie aktorskie zespołów kabaretowych (szczególnie racing minds).Fajny sposób prowadzenia całej imprezy, na luzie, aktywizowanie widowni (rozgrzewanie umysłu, zadania do wykonania).Dynamicznie, bez przestojów.Lekki minus za opóźnienie:(. Ale ogólnie bardzo pozytywnie:)
do1rota 18.11.2013 18:51
Uwielbiam improwizację, tym razem też się nie zawiodłam. Za rok proszę o Macieja Stuhra!!! Dopłacę ile będziecie chcieli! :)
ariwle 18.11.2013 11:17
super.
Ogólnie ciekawy festiwal, jednak godne uwagi było ostatnie 45 minut, kiedy na scenę weszli Wojciech Tremiszewski oraz Bartosz Gajda.
sikorka13 16.11.2013 14:33
Na improwizacjach po raz "enty", jeden z najlepszych występów (szczególnie Wojtek i Pan z Flamingami - zasługują i na siedemnaście gwiazdek :))
kajka 16.11.2013 11:18
Niestety w porównaniu do lat poprzednich było najsłabiej. Za dużo długich form, które nie są tak śmieszne jak krótkie szybkie improwizacje. Czuję się rozczarowany pierwszą częścią i występem Improkracji. W drugiej lepiej, więcej śmiechu, acz trochę przesadzono z tym, co działo się po "dowcipie z publiczności".
Ktos 16.11.2013 10:26
super zabawa szkoda tylko, że część występów była reżyresowana i zabrakło prawdziwej improwizacji.
czarowniczka 16.11.2013 08:19

Polecane z kategorii kabaret