kabaret

Juwenaliowa Noc Kabaretowa: Kabaret Limo, Kabaret Czesuaf, Kacper Ruciński

kabaret

Juwenaliowa Noc Kabaretowa: Kabaret Limo, Kabaret Czesuaf, Kacper Ruciński

Juwenaliowa Noc Kabaretowa: Kabaret Limo, Kabaret Czesuaf, Kacper Ruciński - Bilety na kabaret

Juwenalia wymagają dużej ilości pozytywnej energii – najlepiej naładować się nią już na samym początku! Mówią wszak, że śmiech to zdrowie – śmiechu na pewno nie zabraknie 12 maja w Klubie Studio, gdzie odbędzie się Juwenaliowa Noc Kabaretowa. Przed studencką publicznością wystąpi wtedy Kabaret Limo, Kabaret Czesuaf oraz Kacper Ruciński.

Kabaret Limo to jedna z najpopularniejszych formacji na polskiej scenie kabaretowej. Grupa powstała w 1999 roku w Gdańsku i w chwili obecnej tworzy ją czworo artystów: Ewa Błachnio, Abelard Giza (współzałożyciel kabaretu znany również z solowych stand-upów), Wojciech Tremiszewski oraz Szymon Jachimek. W swoich skeczach członkowie Limo stawiają na budowanie nietypowych sytuacji i operowanie skojarzeniami słownymi. Grupa znana jest nie tylko z występów scenicznych oraz częstej obecności w telewizji – parodie trailerów filmowych ich autorstwa biją rekordy popularności w Internecie. Członkowie Kabaretu poświęcają się również działalności aktorskiej, reżyserskiej czy solowej działalności kabaretowej – doświadczenia te doskonale wzbogacają charakter twórczości grupy.

Kabaret Czesuaf powstał w 2002 roku w Poznaniu. Obecnie formację tworzy czterech panów: Wojciech Kowalczyk, Maciej Morze, Tomasz Nowaczyk oraz Przemysław Dzięgiel, który dba o techniczną stronę występów. Kabaret Czesuaf ma na swoim koncie dziesięć autorskich programów scenicznych oraz parędziesiąt nagród zdobytych na przeglądach i festiwalach. Na swojej stronie internetowej formacja pisze o sobie: „Kabaret Czesuaf można porównać do szminki - jest na ustach wszystkich”. Skromność zajmuje dopiero drugie miejsce spośród zalet członków Kabaretu – pierwszą zdecydowanie jest świetne poczucie humoru!

Stand-up to zdecydowanie trudna sztuka: wymaga umiejętności zabawienia publiczności przy użyciu minimalnych środków. Rekwizyty i scenografia? W stand-upie należy o nich zapomnieć, liczy się w nim bowiem wyłącznie charyzma artysty oraz jego poczucie humoru i umiejętności improwizacji. Do najlepszych polskich twórców stand-upu z pewnością należy Kacper Ruciński. Mieszkańcy w Gdańsku artysta budzi niemałe kontrowersje, ale przecież kontrowersja jest solą stand-upu (dla niektórych nawet solą w oku). Niektórzy się oburzają, inni doskonale bawią, pewne jest jedno – Kacper Ruciński to prawdziwy stand-upowy profesjonalista.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Juwenaliowa Noc Kabaretowa: Kabaret Limo, Kabaret Czesuaf, Kacper Ruciński

Brak recenzji

Polecane z kategorii kabaret