kabaret

Kabaret Pod Egidą

kabaret

Kabaret Pod Egidą

Kabaret Pod Egidą - Bilety na kabaret

Podczas programu "Potęga Śmiechu" usłyszeć będzie można komentarze do aktualnych wydarzeń w wykonaniu Jana Pietrzaka, któremu towarzysyzć będą Paweł Dłużewski, Ryszard Makowski oraz Krzysztof Paszek.

Kabaret "Pod Egidą" Od lat wierny klasycznej formie kabaretowej, w przewijają się zarówno skecze, monologii jak i piosenki.

Powstał jesienią 1967 roku jako artystyczna kontynuacja studenckiego kabaretu Hybrydy. Patronowały zespołowi Stołeczna Estrada i program 3 Polskiego Radia. Siedzibą kabaretu w latach 67-75 był pałacyk Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych przy ulicy Chmielnej 5. Rozpoczęcie działalności kabaretu datuje się na 10 lutego 68 roku, ponieważ przez kilka miesięcy trwało uzgadnianie tekstów z cenzurą.

Filarami pierwszej edycji, poza liderem Janem Pietrzakiem, byli Jonasz Kofta, Adam Kreczmar, Jan Raczkowski, Krzysztof Paszek, Hanna Okuniewicz, Barbara Kraftówna, Anna Prucnal, Kazimierz Rudzki, Wojciech Siemian, Wojciech Brzozowicz, oraz Jan Stanisławski. Cechą charakterystyczna kabaretu pod Egidą odróżniającą go od innych tego typu zespołów jest odważne poszukiwanie prawdy w życiu publicznym, piętnowanie zakłamania i ostre satyryczne widzenie rzeczywistości..

W latach 90-tych kabaret dysponował dwoma stałymi lokalami w Krakowie i Bytomiu. W Warszawie uzyskanie stałej siedziby dla Kabaretu pod Egida w dalszym ciągu jest niemożliwe. Poza osobami wymienionymi powyżej, znaczący wpływ na artystyczny wyraz kabaretu Pod Egidą mieli następujący artyści: Andrzej Szczepkowski, Krystyna Sienkiewicz, Danuta Rinn, Renata Zarębska, Agnieszka Fatyga, Emilian Kamiński, Jacek Kaczmarski, Marcin Wolski, Stanisław Klawe, Marcin Daniec, Maciej Damięcki, Krzysztof Heering, oraz Krzysztof Piasecki.

Kabaret pod Egidą aktualnie występuje w różnych składach od trzech do siedmiu osób w całej Polsce i w środowiskach polonijnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kabaret Pod Egidą

było mi potrzeba takiego " relaksu ".Świetne piosenki, monologi, oderwanie się od fałszu i kłamstw dnia codziennego.
Bez komentarza - jak zwykle rewelacja
Brawo Jan Pietrzak! To hańba dla Warszawy pod rządami bufetowej, że Kabaret Pod Egidą nie może tu mieć swojego lokalu, a bolszewicka agentura z Krytyki Politycznej prowadzi działalność antypolską za nasze pieniądze!
polecam-każdy musi to obejrzeć!
Egida przywraca właściwe znaczenie słowu "kabaret". Te wypociny nadawane w reżimowej TVP odpowiadają poziomem powiedzeniu:"Otruł gościa kotletem - nazwał to kabaretem"
Pietrzak to Pietrzak. Zawsze jest bezbłedny.
Nie dotyczy (niestety)
Citromaniak 14.10.2008 22:32
bylo sporo tańca i rozrywki intelektualnej, ale jakby malo zabawnie... a to przeciez kabaret:))) Byłam z kilkunastoletnia córką - nie chwytała,nudzila się - program nie zachęca ludzi mlodych.
za duzo tekstow i wspomnien prl-u
Liczy się pierwsze wrażenie, a to nie było dobre. Słabe wejście Kabaretu rozpoczęte politycznymi drwinami - człowiek się nasłucha w telewizji wystarczająco dużo problemów politycznych.
k_paola 13.10.2008 13:50
Nie starzejący się w ogóle kabaret z humorem który łączy wszystkie pokolenia, i starszy i młodszy całą pewnością świetnie się bawił. W połączeniu z tancerkami teatru Sabat - po prostu extra.
alinka 13.10.2008 13:36
kabaret jest dobry a piosenki wykonywane przez artystów są świetne i pięknie wykonane
Ok występ jak za dawnych lat "Kabaret pod Egidą" nie zmienił się
bethej 13.10.2008 13:19
Super!
Urozmaicony repertuar.
Rodzice bawili się świetnie i oto chodziło.
Barnaba 13.10.2008 13:08

Polecane z kategorii kabaret