kabaret Krzysztof Daukszewicz

Krzysztof Daukszewicz - Nareszcie w Dudapeszcie

kabaret Krzysztof Daukszewicz

Krzysztof Daukszewicz - Nareszcie w Dudapeszcie

Krzysztof Daukszewicz - Nareszcie w Dudapeszcie - Bilety na kabaret

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30.10.1947 w Wichrówie. Jest satyrykiem, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Studiował w WSP w Olsztynie.

Od 1976 roku współtworzył kabaret Gwuść z którym zdobywał nagrody. W 1976 roku zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym "Dookoła Wojtek", za który otrzymał II nagrodę. W roku 1978 przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 występował w kabarecie "Na Pięterku" Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny "Dziury na drodze" oraz musical dla dzieci "Dzieci taty Zeusa". W latach 1983 ? 86 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret "Hotel Nitz". Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą.

Realizował autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: "Na tronie", "U pana Krzysia", "Rozmowy ze zgryzem". Od 2005 roku jest stałym gościem na antenie programu "Szkło kontaktowe" nadawanego w TVN24. Jest autorem sztuk teatralnych "Cycek", "Bunkier", zbioru satyrycznego "Między Worłujem a Przyszłozbożem" i wielu książek, licznych piosenek oraz felietonów .

Jest laureatem licznych nagród, takich jak; Złote Rogi Kozicy i nagrody MKiS w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1977, Złotej Szpilki na II Biesiadzie Humoru i Satyry w 1977 za program "Mity i nity, czyli nasza Monachomachia", III nagrody na III Biesiadzie Humoru i Satyry w 1978, Srebrnych Rogów Kozicy w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1978, Grand Prix oraz nagrody dziennikarzy na przeglądzie kabaretowym OSET w Rzeszowie w roku 1986, III nagrody za farsę "Cycek" na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną w Jugosławii w 1986, nagrody MKiS na KFPP Opole 91, Złotego Mikrofonu w 1991, nagrody miesięcznika "Szpilki" za "Listy do Pana Hrabiego" w 1991 roku, Złotego Kamertonu w 1992, Prometeusza w 1997.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Krzysztof Daukszewicz - Nareszcie w Dudapeszcie

Super!!!!!!!
Jak zwykle rewelacyjny występ pana Krzysztofa. Trafny, odważny humor polityczny (ale nie tylko). Jak będę miał okazję na pewno pójdę ponownie.
Wspaniała impreza. Polecam z całego serca.
Rewelacja!!! Pan Krzyś jak zawsze w formie!!! Szkoda że tak krótko
Jola i Staś 23.05.2018 09:17
Wspaniała zabawa! Prosimy o więcej wizyt.
wspaniały występ; bawilismy się z mężem znakomicie; polecam; znakomity dowcip, niezwykła inteligencja p. Krzysztofa sprawiają, że można go słuchać, słuchać i bawić się razem z nim
Pan Krzyś w doskonałej formie! Jak zawsze zresztą i 'na czasie' ;)
Bardzo lubię P. Krzysia,występ na b. dobrym poziomie mimo iż brak newsów.Sala niestety prawie bez wentylacji-duszno.
było bardzo śmiesznie i aktualnie, bardzo nam się podobało.
Krzysztof Daukszewicz jak zawsze w formie, świetny występ z nawiązaniem do bieżących wydarzeń jak i z nieco starszymi tekstami. Zabawnie, inteligentnie, na poziomie.
Super - Pan Krzysztof jak zwykle niezawodny ☺
2 godziny świetnej zabawy !!!
Dużo śmiechu, ale też refleksji nad codziennym życiem.
Super dawno tak się nie ubawiłem.
Super występ
Rewelacja,wspaniała zabawa.
Daję tylko trzy gwiazdki. Krzysztof Daukszewicz jest inteligentnym artystą ale - niestety - powtarza się. Duża część jego dowcipów to "ogrzewane kotlety". Widać wyraźnie, że Daukszewicz odcina kupony od tego - co już było. Co do organizacji imprezy to: toalety są za ciasne, wejście do lokalu zbyt skromne ja na lokal tej kategorii - w zasadzie jest to wąski przedpokój. Ponadto krzesełka - w części teatralnej są ustawione zbyt ciasno; no i są po prostu niewygodne.
Super występ, bardzo udany wieczór.
Mistrz zawsze pozostanie mistrzem. Szczery podziw i uznanie dla swady, pamięci o wytrzymałości. Wszak lata płyną nieubłaganie. Obsługa Kuźni Kulturalnej na najwyższym poziomie.
Świetny występ! Bawiliśmy się znakomicie. Pan Daukszewicz to bardzo ciepły człowiek o ogromnym poczuciu humoru a jest to coraz rzadziej spotykane. Mam nadzieję że jeszcze Go spotkamy w Kuźni. Dziękujemy
Rewelacyjny występ Pana Krzysztofa !!! Jak nikt potrafi porwać publiczność do wspólnej zabawy. Tematycznie i narracyjnie - perfekcja. Miło było osobiście uścisnąć dłoń artysty. Gorąco polecam !!!!
Imprezka bardzo udana, obsługa restauracji bardzo dobra. Jedyny mankament to mało atrakcyjne menu
Fantastyczny występ. Inteligentny, kulturalny wykonawca. Czasem był to śmiech przez łzy.Znakomity kontakt z publicznością. Satyra bardzo aktualna, zjadliwa, ale czasem ciepła i pobłażliwa.
Super, fantastyczny Satyryk i Człowiek z klasą przez duże C. Dotyczy to zarówno sceny jak i poza nią, kiedy p. Krzysztof rozdawał autografy i miał chwilkę dla każdego. Na scenie nie liczył czasu, że 1,5 godziny minęło i czas do domu, bawił publiczność długo, a bis nie polegał na zaśpiewaniu jednej piosenki, tylko dodatkowe pół godziny zabawy. Brawa i owacja na stojąco mówią same za siebie, gdyż tylko w ten sposób można było okazać artyście szacunek i docenienie jego kunsztu. Cieszę się, ze po blisko 30 latach znów mogłem uczestniczyć w Pana recitalu. Razem z przyjaciółmi jesteśmy wdzięczni za wspaniały wieczór.
Paweł z przyjaciółmi 17.01.2018 12:09
Warto było! Artysta znakomity - wielki szacunek. To ten typ intelektualnego humoru, jaki cenię najbardziej. Jakże różny od tych artystów kabaretowych, którzy na scenie robią z siebie durnia i oczekują, że będę się śmiał. Szanowny Panie Krzysztofie - wielkie dzięki!
uwielbiam od lat.to co mówi,to co spiewa.bardzo nam się podobały wszystkie skecze i piosenki.Tylko nagłośnienie przy piosenkach-nie rozumieliśmy wszystkich słów...strata:)))
Doskonały występ pełen dynamiki p krzysztof świetnie śpiewa prosimy o więcej jego koncertów w sosnowcu
Mistrz Daukszewicz jak zwykle w formie. Cudownie spędzony czas. A brzuch bolał ze śmiechu!!!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii kabaret