kabaret

Krzysztof Hanke - one man show

kabaret

Krzysztof Hanke - one man show

Krzysztof Hanke - one man show - Bilety na kabaret

Urodził się 31 października 1957 roku w Świętochłowicach. Szkoła Podstawowa nr 13 w Rudzie Śląskiej Bielszowicach była kolebką, w której w trakcie obchodów świąt państwowych i akademii recytował wierszyki. W 1972 roku rozpoczął naukę w III Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu. Tam został jednym z założycieli kabaretu, który w tej szkole działa do dzisiaj. cyt. "Nagle wszyscy zaczęli z ochotą przychodzić na akademie z okazji świąt państwowych. Nawet z rewolucji październikowej potrafiliśmy zrobić jaja..." wspominał Krzysztof Hanke w rozmowie z Super Ekspresem.
Służba wojskowa najpierw w Przasnyszu, potem w Żaganiu. Tam kolejne wcielenia kaprala Hanke w roli członka zespołu estradowego.
W roku 1981 w Domu Kopalni Bielszowice wraz z Ryszarden Siwkiem i Andrzejem Stefaniukiem założył kabaret "Rak", który działa do dzisiaj.
Przez 9 lat odtwarzał rolę Bercika w kultowym serialu "Święta Wojna". Dzięki tej roli zdobył wielką popularność, a 367 odcinków sprawiło, że na stałe zagościł na srebrnym ekranie.
Do roku 2015 wraz z Grzegorzem Poloczkiem i Krzysztofem Respondkiem tworzył w kabarecie Rak. Ma na koncie setki występów telewizyjnych i radiowych podczas prestiżowych imprez kabaretowych. Brał udział w programie "Jak oni śpiewają" i zdobył 5 miejsce odpadając po 11 odcinkach.
Hobby - żeglarstwo dalekomorskie. Jest pierwszym artystą, aktorem w Polsce, który na własnym jachcie "Wella" przepłynął w 2015 roku Ocean Atlantycki. Obecnie często go można spotkać w Zatoce trzech cyklonów w Le Marin na Martynice. Rekreacyjnie grywa w tenisa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Krzysztof Hanke - one man show

Brak recenzji

Polecane z kategorii kabaret