kabaret

Ławka rezerwowych

kabaret

Ławka rezerwowych

Ławka rezerwowych - Bilety na kabaret

Warszawiacy witają mistrzostwa

Wielkie Święto Futbolu coraz bliżej! Jeżeli chcecie rozgrzać się i przygotować do kibicowania – nie może Was zabraknąć 1 czerwca na spektaklu Ławka Rezerwowych! To jedyne takie widowisko, które rozpoczyna sezon na piłkę nożną w stolicy.
W Amfiteatrze Sowińskiego spotkamy gości ze świata sportu i sztuki oraz zobaczymy wesołą „rezerwę” naszej piłkarskiej reprezentacji w wyjątkowym składzie. Ławka Rezerwowych rozpali w Tobie piłkarskiego ducha!

Poznajmy zatem najlepszych z najlepszych, wybranych z setek, wybitnych i niestrudzonych wojowników o honor polskiej piłki – zawodników reprezentacji biało - czerwonych. Jędrek (Michał Piela) to pewny siebie, potężny władca bramki. Ma jednak jedną słabość - panicznie boi się terrorystów, ma na ich punkcie prawdziwą obsesję – każda podróż autokarem, czy wejście na boisko jest dla niego prawdziwym wyzwaniem. Gerard (Zbyszek Fil) jest „gwiazdą” ligi francuskiej. Mimo, że ciągle grzeje ławkę rezerwowych, pręży się jak paw i dumnie opowiada o francuskich standardach i profesjonalizmie. Kopyto (Jacek Lenartowicz) to prawdziwy „obrońca-taran”. Nokautuje bramkarzy i kolekcjonuje czerwone kartki. Bezwzględny patriota, głęboko wierzący, gra w hołdzie dla Kazimierza Deyny. Piotruś (Maciej Makowski) – nowicjusz, który naiwnie wierzy w sukces i ma największą motywację do gry. Niestety słabo radzi sobie z problemami i ze wszystkim zwraca się do mamy. Gwiazda drużyny, grający w reprezentacji od lat – kapitan Romek (Mateusz Damięcki / Lesław Żurek) ma lekkie problemy miłosno – alkoholowe, ale za to świetnie prezentuje się na zdjęciach jako lider.

Oczywiście świat piłki nożnej nie mógłby istnieć bez komentatorów – wszak to oni podsycają ogień w sercach fanów, motywują piłkarzy, wzmacniają doping. Swoimi komentarzami i opowieściami przyodzianymi w bujne słownictwo i wypełnionymi po brzegi emocjami u niejednego widza mogą wywołać atak serca lub... napad śmiechu. W rolę Szalonego Komentatora wcieli się posiadacz jednego z najbardziej znanych głosów w historii polskiego sportu i autor niezapomnianych powiedzeń, które na trwałe zapisały się w pamięci fanów piłki nożnej: Tomasz Zimoch !!!

„Ławka Rezerwowych” to niezwykle zabawna komedia muzyczna Michała Walczaka i Marcina Kołaczkowskiego, z przymrużeniem oka ukazująca naszą reprezentację poza boiskiem. Życie zawodników to przecież nie tylko gra, ale też i podróże, pobyty w hotelach, opracowywanie strategii, konferencje prasowe. A tu może zdarzyć się wszystko – zamach terrorystyczny, musztra wojskowa, szturm gorących fanek...
Zabawne dialogi i komiczne sytuacje wzbogacone nowymi aranżacjami znakomitych przebojów Andrzeja Zauchy (m.in. „C'est la vie”, „Baby ach te baby”, „Już taki jestem zimny drań”, „Wymyśliłem Ciebie”, czy „Czarny Alibaba”) oraz szalonym komentarzem mistrza Tomasza Zimocha ! I mamy komplet, więc zaczynajmy grę!

udział biorą:
Mateusz Damięcki / Lesław Żurek, Jacek Lenartowicz, Michał Piela,
Maciej Makowski, Zbyszek Fil oraz Paulina Andrzejewska & Anna Janikowska

choreografia - Paulina Andrzejewska
kostiumy - Anna Waś
kierownictwo muzyczne - Andrzej Perkman
przygotowanie wokalne - Piotr Hajduk
dialogi – Michał Walczak & Team
scenariusz i reżyseria - Marcin Kołaczkowski

produkcja – Sztukoteka, www.sztukoteka.pl

Zapraszamy wszystkich, bo jak wiadomo...

...Mężczyźni kochają piłkę , a kobiety kochają piłkarzy !!!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ławka rezerwowych

Niesamowicie zabawny spektakl, który powinien spodobać się każdemu, nawet komuś, kto nie lubi piłki nożnej. Na szczególne uznanie zasługuje parodia Cristiano Ronaldo w wykonaniu Damięckiego ;)
Aleksandra 02.07.2012 12:26
REWELACJA

Polecane z kategorii kabaret