kabaret

Małżeński Rajd Dakar

kabaret

Małżeński Rajd Dakar

Małżeński Rajd Dakar - Bilety na kabaret

Katarzyna Pakosińska i Mirosław Zbrojewicz wspólnie na teatralnych deskach! Komedia Małżeński Rajd Dakar to nowy spektakl Sigitasa Parulskisa (autora przebojowej Kobiety Pierwotnej). Tym razem twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione są sensu ich spory i zatargi. A robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru. Małżeński Rajd Dakar to wypełniona genialnym żartem opowieść o zazdrości, miłości, zdenerwowaniu, rozdrażnieniu, zaufaniu, zniechęceniu i innych emocjach, które towarzyszą każdej parze w codziennym życiu. Przedstawiona jednak z przymrużeniem oka i w niecodziennej scenerii.

Jolka i Fryderyk to typowe małżeństwo z długoletnim stażem, dwójką dzieci i nowym domem w trakcie budowy - i jak typowe małżeństwo mają swoje problemy: z seksem, wychowaniem potomstwa, wykończeniem łazienki, teściową. Jest w nich tyle przeciwieństw, ile ziaren piasku na pustyni. Ona jest pedantycznym czyściochem, on uważa, że brud to najlepszy przyjaciel odporności człowieka. Ona dużo gada, on uważa, że nigdy nie słucha. Ona nie umie prowadzić samochodu, on nie zna się na mapie. Ona uważa, że ich małżeństwo przechodzi kryzys, on że media jej to wmówiły.
Pewnego dnia para postanawia wybrać się na pustynny rajd, który ma odświeżyć ich związek, umocnić więzi i nadać trochę koloru jednostajnemu życiu. Ale jak to bywa, na takiej wyprawie może zdarzyć się wszystko. Auto odmawia posłuszeństwa na środku pustkowia, telefon nie działa, woda się kończy, wokoło żywego ducha i nie widać szans na jakąkolwiek pomoc.
Mimo nieuchronnie zbliżającego się końca ich żywota, bohaterowie nie przestają się kłócić. Ciągle słychać jej kąśliwe uwagi, jego złośliwe docinki i oskarżenia, dochodzi nawet do próby zabójstwa współmałżonka - prawdziwa burza piaskowa. Fryderyk zaczyna popadać w obłęd spowodowany nie tylko brakiem wody i wycieńczeniem, ale również bezmyślnym postępowaniem żony. A sępy powoli zaczynają gromadzić się na upalnym, bezchmurnym niebie…
Jak skończy się afrykańska wyprawa Jolki i Fryderyka – czy ich miłość to tylko fatamorgana, czy łączące ich uczucie wyschło jak woda na pustyni, czy będzie to ostatnia podróż ich życia?
Przekonacie się o tym już wkrótce!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Małżeński Rajd Dakar

rozczarowałam się poziomem spektaklu. stara jak świat metoda wzajemnego obrażania sie małżonków zieje prostactwem i szowinizmem. Kilka razy lekko uśmiechnęłam się, a spodziewałam się ubawu po pachy na poziomie co najmniej kabaretu Górskiego. Nie polecam, uważam koszt biletu za stratę
Super zabawa 😉 Dziękujemy 😘
Rewelacyjny spektakl , uśmiałam się do łez :-)
...daje do myślenia. Moim zdaniem niejeden twórca sztuk teatralnych mógłby się na tym występie podszkolić. Niepowtarzalny dowcip i z klasą.
Agnieszka 20.01.2014 21:01
aktorstwo dobre- zwłaszcza p. Pakosińska nagłośnienie i światło były ok. scenografia marna tekst słaby
Świetna sztuka, bardzo zabawna, przy tym życiowa :) Polecam wszystkim, z mężem dzięki sztuce, mieliśmy bardzo udany wieczór. Pani Pakosińska - jak zwykle - rewelacyjna
Przedstawienie ciekawe,wesołe, ale bardzo krótkie! trwało z biedą godzinke :-( szkoda
bardzo dobra sztuka,świetny tekst,można było się pośmiać i zrelaksować.Pani Pakosińska jak zawsze rewelacyjna,jej partner też dał rade - nie żałuję ,że tam byłam !!!!
Katarzyna Pakosińska wspaniale odnalazła się w nowej roli. Jeszcze nie raz zadziwi nas swoim kunsztem aktorskim. Świetny występ duetu aktorskiego.

Polecane z kategorii kabaret