Recital Krystyny Sienkiewicz "Śmiechoterapia" | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

kabaret

Recital Krystyny Sienkiewicz "Śmiechoterapia"

kabaret

Recital Krystyny Sienkiewicz "Śmiechoterapia"

Recital Krystyny Sienkiewicz "Śmiechoterapia" - Bilety na kabaret

RECITAL KRYSTYNY SIENKIEWICZ
Legenda polskiej sceny kabaretowej w prześmiesznym programie muzycznym. Najzabawniejsze monologi, doskonałe piosenki, humor najwyższych lotów, a to wszystko okraszone czarem i urokiem niezłomnej Krystyny Sienkiewicz, przy czynnym akompaniamencie pianisty. Królowa kabaretu w wyśmienitej formie, uwielbiana przez publiczność, wciąż zachwyca swoim temperamentem.
W swoim około godzinnym recitalu rozbawia publiczność nie tylko śpiewając, ale również pląsając w rytm znanych wszystkim szlagierów. Będzie miał szczęście ten, kto usiądzie w pierwszym rzędzie i który zostanie porwany przez Panią Krysię do wspólnych tańców.
Udany wieczór gwarantowany!

Zadebiutowała na dużym ekranie w dramacie Wojciecha Jerzego Hasa Pożegnania u boku Tadeusza Janczara. W komedii sensacyjnej Jana Batorego Lekarstwo na miłość zagrała Jankę, przyjaciółkę Joanny (Kalina Jędrusik). Występowała w teatrach warszawskich: Ateneum im. Stefana Jaracza, Rozmaitości, Syrena, Na Woli, Komedia, "Scena Prezentacje", Rampa na Targówku oraz w Teatrze Polskim w Poznaniu.
W latach 1958-66 pojawiała się w programie Kabaret Starszych Panów. W 1971 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 70. przez pewien czas towarzyszyła Andrzejowi Zaorskiemu w prowadzeniu programu Studio Gama. Była jedną z gwiazd programów kabaretowych Olgi Lipińskiej, począwszy od cyklu Gallux Show (m.in. w duecie z Barbarą Wrzesińską jako Siostry Sisters) poprzez kolejne edycje programów Właśnie leci kabarecik i Kurtyna w górę. W słuchowisku radiowym Rodzina Poszepszyńskich często odgrywała rolę panny Ingi, sąsiadki tytułowej rodziny. W roku 1996 odebrała Nagrodę Artystyczną Polskiej Estrady "Prometeusz".
Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

p.krysia zawsze z klasa
Pani Krystyna Sienkiewicz jak zwykle rozbawiła wszystkich do łez. Poczucie humoru i charyzma do pozazdroszczenia. Wielka kultura osobista, artystka w świetnej formie. Bardzo brakuje takich charyzmatycznych artystów w młodszych pokoleniach.
Krzysztof 29.10.2012 12:44

Polecane