kabaret

SCENA ZAUŁEK Jarosław Jar Chojnacki

kabaret

SCENA ZAUŁEK Jarosław Jar Chojnacki

SCENA ZAUŁEK Jarosław Jar Chojnacki - Bilety na kabaret

SCENA ZAUŁEK Jarosław Jar Chojnacki | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Jarosław Chojnacki swoją działalność artystyczną rozpoczął na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Na początku grał i śpiewał pieśni religijne w chrześcijańskich kościołach. Równolegle komponował muzykę do klasycznych wierszy tak znakomitych poetów jak: Adam Asnyk, Anna Achmatowa, Julian Tuwim, Stanisław Grochowiak czy Federico Garcia Lorca. Wybrane przez Jarosława Chojnackiego wiersze to klasyka poezji. Połączenie ich z muzyką i interpretacją wokalną umieściły Chojnackiego w gatunku muzycznym, jakim jest piosenka poetycka, czy też poezja śpiewana.

W 1996 roku Jarosław Chojnacki został zakwalifikowany do udziału w Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych – „ Śpiewajmy Poezję”. Otrzymał wówczas nieoficjalne wyróżnienie i zaproszenie do koncertu galowego. Od tego momentu można uznać, że artysta zaczął grać i śpiewać zawodowo, bowiem nie występował już tylko w konkursach, ale dzięki bogatemu repertuarowi zaczął koncertować zarówno w Polsce, jak i za granicą. Po czterech latach nieprzerwanych sukcesów festiwalowych, Jarosław wraz z autorem wierszy, Krzysztofem Cezarym Buszmanem, zaczęli przygotowania do nagrania płyty pt. ZABIJANIE CZASU. Została ona wydana w 2003 roku przez Polskie Radio, a w 2010 roku, nakładem wydawnictwa fonograficznego „SOLITON”, ukazała się reedycja płyty.

Twórczość Jarosława Chojnackiego to nie tylko koncerty. Jego głos i muzyka wykorzystywane są w filmach, między innymi w dokumencie o wybitnym poecie Krzysztofie Karasku i fabularnej produkcji w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. „Małopole, czyli świat”, a także w spektaklach teatralnych, musicalach, widowiskach multimedialnych i teledyskach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Super organizacja.Niezapomniany występ.
Koncerty z udziałem Jarosława Chojnackiego to niezwykłe, wzruszające chwile z poezją.
Niepowtarzalny. Dobro narodowe. Głos i osobowość. Skromność. Artyzm. Emocje. Najwyższa jakość. Za każdym razem coraz więcej odczuwanych wrażeń.
Pomarańcze w Jeruzalem 25.02.2018 16:02

Polecane