koncert

Spotkania z filharmonią // Ogniste Flamenco

koncert

Spotkania z filharmonią // Ogniste Flamenco

Spotkania z filharmonią // Ogniste Flamenco - Bilety na koncert

Spotkania z filharmonią // Ogniste Flamenco | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Zima w pełni, zbliżają się ferie, które być może spędzicie w górach. A może pomarzyć o jakiejś egzotycznej wyprawie? Niech jej cel będzie na razie niespodzianką, zdradzimy tylko, że podczas koncertu pojawią się niecodzienne instrumenty, a muzycy, zafascynowani odkrywaniem folkloru, będą doskonałymi przewodnikami po odległych stronach. Wyruszymy z Martinete - jest to brawurowy męski taniec ludowy tańczony z drewnianą laską baston, przyjrzymy się uważnie gitarze, zobaczymy jakie dźwięki potrafią wydawać nasze dłonie, a może nawet wspólnie zatańczymy. Toż to przecież karnawał!

PROGRAM:
Entre dos aguas
Martinete taniec
Prezentacja cajonu
Guajira tanie
Prezentacja kastanietów
Sevillana taniec
Gallardo
Palmas
Alegria taniec

ARTYŚCI:
Karolina Łucznik - tancerka, choreograf i instruktorka tańca flamenco. Od wielu lat podnosi swoje umiejętności podczas wyjazdów do Hiszpanii, gdzie szkoli się u mistrzów tego gatunku. Imponuje wirtuozerską grą na kastanietach oraz elegancją ruchu w niezwykle widowiskowym tańcu w sukni z trenem bata de cola. Taniec traktuje przede wszystkim jako środek do wyrażenia emocji płynących z muzyki. Na scenie, w zależności od choreografii, potrafi zachwycić, wzruszyć, ale też rozśmieszyć widzów.

Mateo el Gallito - pianista, kompozytor, tancerz i śpiewak w jednej osobie. Utalentowany artysta i zarazem świetny pedagog. Na scenie - wulkan energii. Jego przejmujący śpiew oraz wyrazisty i bardzo męski taniec, w którym może wykazać się nezwykle precyzyjnym i dynamicznym stepowaniem, na długo pozostają w pamięci widzów.

Jarosław Czajczyński - gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Pisze muzykę do tekstów oraz aranżuje utwory z wielu gatunków muzyki etnicznej i rozrywkowej. Wirtuoz gitary. Cechuje go niezwykłe poczucie humoru, które sprawia, że bardzo szybko nawiązuje kontakt z publicznością.

Filip Swinarski - gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Cajonista i palmero. Ubarwia koncerty nie tylko finezyjnymi melodiami, ale także solowymi popisami gry na instrumentach perkusyjnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetny koncert. Kameralnie.

Polecane