kabaret

Wrocław śpiewa z Warszawą (Nie)Zakazane Piosenki

kabaret

Wrocław śpiewa z Warszawą (Nie)Zakazane Piosenki

Wrocław śpiewa z Warszawą (Nie)Zakazane Piosenki - Bilety na kabaret

W sobotę 31 lipca, w przeddzień 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zapraszamy do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert i wspólne śpiewanie powstańczych piosenek pod hasłem WROCŁAW ŚPIEWA Z WARSZAWĄ (NIE)ZAKAZANE PIOSENKI.
"Marsz Mokotowa", "Pałacyk Michla", "Sanitariuszka Małgorzatka", "Warszawskie Dzieci" i wiele innych piosenek z Powstania Warszawskiego zaśpiewamy razem ze znakomitym zespołem FERAJNA Z HOOVERA z Warszawy, który wykonuje powstańcze piosenki , oddając w wierny sposób klimat wojennej Warszawy.

Aby zachęcić Państwa do wspólnego śpiewania, przygotowane będą okolicznościowe śpiewniki z tekstami piosnek, które uczestnicy koncertu otrzymają przy wejściu. Ten koncert to znakomita okazja do rodzinnego wyjścia i wspólnego międzypokoleniowego śpiewania pięknych polskich piosenek i kultywowania patriotycznych tradycji.
Koncert będzie również transmitowany na żywo na profilu Fb Starego Klasztoru. Jeśli macie Państwo w rodzinie kombatantów, którzy nie mogą być na koncercie - pomóżcie im odnaleźć transmisję i dołączcie do wspólnego śpiewania w sieci. Jeśli ktoś z kombatantów zdecyduje się na udział w koncercie, prosimy o kontakt mailowy pod adresem bilety@o2.pl -będzie to dla nas ogromny zaszczyt gościć Państwa na koncercie.

Tak gospodarze muzycznego wieczoru, grupa Ferajna z Hoovera, piszą o sobie:
"By pamięć o powstańcach i ich piosenkach była wiecznie żywa, zebrała się nasza ferajna.”
Ferajna z Hoovera - Warszawiacy, patrioci, a przede wszystkim przyjaciele
Jesteśmy grupą znajomych w zasadzie od dziecka. Kilka lat temu spontanicznie połączyliśmy swoje muzyczne talenty i wyszliśmy w sierpniowe popołudnie grać piosenki powstańcze, które znaliśmy m.in. z harcerstwa. Chcieliśmy w ten sposób oddać hołd powstańcom oraz przedstawić ich repertuar wszystkim warszawiakom. Ciepły odbiór publiczności sprawił, że gramy do dziś, przybliżając słuchaczom nie tylko piosenki powstańcze, ale także utwory legionów oraz inne znane melodie patriotyczne, a w okresie świąt Bożego Narodzenia - kolędy. Okrzyknęliśmy się Ferajną z Hoovera, gdyż to właśnie na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie już od 6 lat można nas spotkać w najważniejsze rocznice państwowe, święta i ważne dni dla historii naszego miasta i kraju. Teraz z piosenkami z Powstania Warszawskiego odwiedzamy Wrocław. Zapraszamy do wspólnego śpiewania!
Jako zespół nie tylko gramy spontanicznie na ulicy, ale także angażujemy się w pomoc na rzecz warszawskich powstańców. Spotykamy się z nimi na różnych wydarzeniach czy odwiedzamy ich z okazji urodzin z muzyczną laurką. Pamiętając o najstarszych nie zapominamy także o najmłodszych. Kilkukrotnie występowaliśmy w szkołach oraz dla dzieci z domów dziecka serwując im lekcję historii i muzyki w jednym. W 2020 roku otrzymaliśmy srebrną statuetkę na gali BohaterON, za całokształt naszych dotychczasowych działań oraz czynny udział w akcjach na rzecz kombatantów"

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

31.07.2021, 19:00 Stary Klasztor
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Wrocław śpiewa z Warszawą (Nie)Zakazane Piosenki

Brak recenzji

Polecane z kategorii kabaret