kabaret

Zenon Laskowik

kabaret

Zenon Laskowik

Zenon Laskowik - Bilety na kabaret

Zenon Laskowik | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Zenon Laskowik - polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey” w Poznaniu. Od 2005 jest dyrektorem artystycznym Platformy Artystycznej O.B.O.R.A.

W trakcie studiów stworzył kabaret „Klops”, był również kierownikiem radiowęzła. W 1970 razem z Krzysztofem Jaślarem założył kabaret „Tey”. Przez wiele lat występował w duecie najpierw z Januszem Rewińskim, a następnie Bohdanem Smoleniem. Na Festiwalu w Opolu w 1980 wraz z kabaretem przedstawił minispektakl „S tyłu sklepu” (z zamierzonym błędem ortograficznym w tytule), który stał się symbolem kabaretu „Tey”. Na początku lat 90. wycofał się z życia estradowego i został listonoszem w Poznaniu.

18 listopada 2003 powrócił na estradę. W tym dniu odbyła się premiera pierwszego spektaklu kabaretowego przygotowanego przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A. pt. „Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik”. Powrót Laskowika na scenę kabaretową spotkał się z dobrym przyjęciem publiczności. Drugi program przygotowany na scenie Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. nosił tytuł „O'Pyra za 3 grosze plus VAT”.

Użyczył również swojego głosu jednemu z bohaterów filmu animowanego „Mój brat niedźwiedź” (2003) – w polskiej wersji językowej (łoś Tuke).

Do czerwca 2010 występował na scenie odnowionego kino-teatru Apollo, gdzie w Kabareciarni Laskowika prezentował program Co się dzieje, co się dzieje... 3 lipca 2009 wystąpił na XI Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie, gdzie zaprezentował trzy skecze, w tym typowy dla niego monolog przez telefon.

Po doskonałym przyjęciu wspólnego koncertu „Filharmonii Dowcipu” Waldemara Malickiego i „Kabareciarni” Zenona Laskowika obaj artyści postanowili zorganizować cykl koncertów dla TVP, gdzie znalazły się zarówno tradycyjne skecze „Filharmonii Dowcipu” jak i najnowsze skecze Zenona Laskowika i Jacka Fedorowicza. Kontynuacją tego cyklu była trasa koncertowa Laskowika i Fedorowicza zrealizowana z nowym programem w 2009.

Od listopada 2013 występuje na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu raz w miesiącu prezentuje swój program „W blasku jubileuszu”. 28 września 2015 r. w poznańskim Teatrze Muzycznym odbyła się premiera programu „Będą zmiany...”. Występuje również na scenach w Polsce i za granicą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Stary( choć nie wiekiem!) ale jary Pan Zenon a i Pan Jacek Fedorowicz, którego intelektualne ale i fizyczne walory ( wyprostowany jak struna prawie 83 latek!) zawstydzą niejednego! Wiem, że Pan Laskowik chce wskrzesić klimat kabaretu Tey. I mam nadzieję, że będzie to strzał w 10, dlatego gwiazdka mniej ode mnie.
QR nick 14.06.2020 21:00
Wielkie rozczarowanie. Wybraliśmy się z tęsknoty za dawnym kabaretem "Tey", scenkami sytuacyjnymi, które Zenon Laskowik świetnie rozgrywał. Zamiast tego był żałosny bełkot rodem z manifestacji KOD-u o rzekomym "Pol-Exit" (kto te głupstwa napisał?), naiwne teksty o "prymacie wiedzy nad wiarą", dowcipy z okolic poniżej pasa, dokładniej z okolic rozporka, pastisze erotycznych piosenek - niesmaczne w wykonaniu leciwych dam, prymitywne wykpiwanie wyglądu ludzi, szydzenie z Kościoła. Panie Zenku, Panie Grzegorzu, czy warto tak się sprzedawać? Nie wstyd Wam?
Marylscy 11.03.2020 20:34
Było bardzo fajnie. Można się pośmiać :) pozdrawiam
Pamperek 11.03.2020 09:30
Jak zwykle świetna zabawa i trafny humor.
Przyjemnie spędzony czas . Warto , polecam !!
Super
spedzilem dwie godziny znakomicie sie bawiac w oderwaniu od rzeczywistosci SUPER W programie brakowalo mi watkow naszego miasta poznania wynika z tego ze jest idealnie a jednak kaczyzm tez jest aktywny......
kdanka 10.03.2020 12:29
Super występ. Byłam już trzeci raz na spektaklu "Będą zmiany" i za każdym razem bardzo zaktaulizowane tematy i rzeczywistość polityczna. Brawo p. Zenonie!
Super spędzony czas! Polecam! Rewelacyjne dialogi!
Halina 10.03.2020 10:58
Bardzo ciekawy program. Z dużą dozą humoru i satyry została przedstawieniowa sytuacja polityczna Polski. Wspaniała obsada aktorska .
Ponad dwugodzinna uczta ! Pan Zenon Laskowik niezrównany i nieoceniony nasz poznański artysta. Oczywiście doskonała gra całego występującego Zespołu artystów. Ubolewam, że tak rzadko ten kabarecista występuje w swoim rodzinnym mieście. Przez cały spektakl dobra zabawa często śmiech do łez :)
Danuta 10.03.2020 09:43
Było jak za dawnych lat. Laskowik nadal jest fantastycznym żonglerem słów i żartów. Polecam i już czekam na kolejny program.
Laskowik bawi od lat. Zawsze super wpasowuje się w klimat wydarzeń. Ubawiłam się serdecznie jak zawsze
Świetny spektakl rozrywkowy! Dwie godziny minęły jak z bicza trzasł a oczy pełne łez, od śmiechu. Zżymasz się na jakość polityki, pozwól sobie obejrzeć ją z dystansu, to cię uzdrowi. Wielkie brawa dla profesjonalizmu i kondycji artystów. Nie tylko podnieśli nam poziom zadowolenie z życia, ale i zmotywowali do większej aktywności. Czego chcieć więcej?
GenTera 23.01.2020 17:28
Bilet kupiony na prezent. Osoba, która uczestniczyła w programie jest zachwycona. Opisała kabaret jako rewelacyjny i z całą pewnością wart zobaczenia.
Jeśli bywały lepsze spektakle , których autorem lub współtwórcą był pan Zenon, to i tak pozostanę wiernym widzem. Uwielbiam prześmiewczy humor, grę słów, odwagę i bezpośredniość naszego poznańskiego satyryka. Innych kabaretów - nie oglądam. Mam nadzieję, że będą kolejne zmiany...
swietne występy aktorow, duzo na temat biezacych spraw politycznych, troche spraw damsko-meskich, bylo wesolo
Rozrywka na najwyższym poziomie, ból brzucha od śmiechu gwarantowany🙂 Pan Zenon i ekipa w niezawodnej formie. Serdecznie polecam!
Alicja 21.01.2020 19:05
BYŁO NAPRAWDĘ SUPER!!!ŚWIETNIE SIĘ BAWILIŚMY!!!
Było fantastycznie, miła atmosfera dużo usmiechu
Spektakl rozczarowal mała ilością monologow a dużą ilością piosenek. Nid tego się spodziewaliśmy.
Anonim 21.01.2020 11:33
Wspaniały program. Ja i moi goście byli zachwyceni klasą dowcipu Laskowika, Fedorowicza i pozostałych artystów. Przez moment byliśmy znów serdecznie roześmiani. Dziękujemy!
Pan Zenon w doskonałej formie, dawno się tak dobrze nie ubawiłam! Polecam gorąco!
Zenon Laskowik i Jacek Federowicz jak zwykle w formie.Sam program nie banalny ale zmuszajacy do myslenia .Nie mozna powiedziec ze czas został zmarnowany.Szkoda tylko ze kabaret wystepuje w Poznaniu w dzien powszedni co utrudnia do niego dostep
Salwy śmiechu jakie ze mnie wydobyły przemyślane, inteligentne teksty są nie do powtórzenia. 45 lat temu śmiał się mój ojciec a wczoraj ja 44 latek, i mój 23 letni syn, a na scenie ten sam Zenon Laskowik. Ponadczasowy, niezmiennie uśmiechnięty dał mi pogody ducha na bardzo długo. Niezapomniane chwile, cieszę się niezmiernie. Zresztą cały skład zagrał wyśmienicie. Pozdrawiam serdecznie Piotr Jankowski.
Kangur 21.01.2020 09:03
Super rozrywka . Miło znów słyszeć naszego poznaniaka Zenka Laskowika Przyjemnie po całych tygodniach pracy rozerwać się wypoczywając ze wspaniałym kabaretem
Świetny występ . Wspaniały kabaret . Bawiliśmy się tak jak przed laty. Zenon Laskowik potrafi rozbawić starszych i młodszych do łez.
Grajda 11.12.2019 01:51
Wspaniały występ. Pan Zenon i jego zespół wspaniali. Przypomniały mi się czasy minione. Tak trzymać .
Było super super!!! Proszę o jeszcze
Etna00 10.12.2019 13:44
Występ wspaniały. Pan Zenon Laskowik jest super człowiekiem i genialnym satyrykiem.
Najmłodszy widz na sali 10.12.2019 12:36
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane