kabaret

Zenon Laskowik

kabaret

Zenon Laskowik

Zenon Laskowik - Bilety na kabaret

Zenon Laskowik - polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey” w Poznaniu. Od 2005 jest dyrektorem artystycznym Platformy Artystycznej O.B.O.R.A.

W trakcie studiów stworzył kabaret „Klops”, był również kierownikiem radiowęzła. W 1970 razem z Krzysztofem Jaślarem założył kabaret „Tey”. Przez wiele lat występował w duecie najpierw z Januszem Rewińskim, a następnie Bohdanem Smoleniem. Na Festiwalu w Opolu w 1980 wraz z kabaretem przedstawił minispektakl „S tyłu sklepu” (z zamierzonym błędem ortograficznym w tytule), który stał się symbolem kabaretu „Tey”. Na początku lat 90. wycofał się z życia estradowego i został listonoszem w Poznaniu.

18 listopada 2003 powrócił na estradę. W tym dniu odbyła się premiera pierwszego spektaklu kabaretowego przygotowanego przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A. pt. „Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik”. Powrót Laskowika na scenę kabaretową spotkał się z dobrym przyjęciem publiczności. Drugi program przygotowany na scenie Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. nosił tytuł „O'Pyra za 3 grosze plus VAT”.

Użyczył również swojego głosu jednemu z bohaterów filmu animowanego „Mój brat niedźwiedź” (2003) – w polskiej wersji językowej (łoś Tuke).

Do czerwca 2010 występował na scenie odnowionego kino-teatru Apollo, gdzie w Kabareciarni Laskowika prezentował program Co się dzieje, co się dzieje... 3 lipca 2009 wystąpił na XI Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie, gdzie zaprezentował trzy skecze, w tym typowy dla niego monolog przez telefon.

Po doskonałym przyjęciu wspólnego koncertu „Filharmonii Dowcipu” Waldemara Malickiego i „Kabareciarni” Zenona Laskowika obaj artyści postanowili zorganizować cykl koncertów dla TVP, gdzie znalazły się zarówno tradycyjne skecze „Filharmonii Dowcipu” jak i najnowsze skecze Zenona Laskowika i Jacka Fedorowicza. Kontynuacją tego cyklu była trasa koncertowa Laskowika i Fedorowicza zrealizowana z nowym programem w 2009.

Od listopada 2013 występuje na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu raz w miesiącu prezentuje swój program „W blasku jubileuszu”. 28 września 2015 r. w poznańskim Teatrze Muzycznym odbyła się premiera programu „Będą zmiany...”. Występuje również na scenach w Polsce i za granicą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Zenon Laskowik

Impreza warta jest aby przyjechać nawet z bardzo daleka i ją obejrzeć. Kto nie widział tych skeczy, niech żałuje. Bawiłem się stale. Miejsce występu, również bardzo dopasowane. Zabawy wiele, teksty mówią wszystko. Śmiać można było się ciągle. Wspaniały , piękny występ.
bar_szczes 15.12.2021 08:45
Jak zwykle super. Pan Zenon w znakomitej formie. Humor na wysokim poziomie. Czekamy z niecierpliwością na następny program.
Wspaniały i wesoły oraz bardzo interesujący spektakl całego Zespołu Towarzyszącego,a szczególnie organizatora i reżysera Zenona Laskowika.Jestem wraz z żoną bardzo zadowolony z tego świetnego przedstawienia.
Pilarczyk 13.12.2021 16:25
Super atmosfera i smiechu co nie miara.polecam, Zenek nadal w doskonałej formie.Uznanie i oklaski dla Jacka Fedorowicza
Świetny występ, wspaniała zabawa
WITAM PANA LASKOWIKA I KOLESIÓW Świetnie się bawiłam, p Laskowik jest nie do podrobienia, zachwyca jego humor i glos. Podziwiam go do 70 tych lat. Reporter i rozmowa z Niemen ...... majstersztyk
Dawno nie bawiłam się tak dobrze,w punkt!
Dla mnie był rewelacyjny!!!
Super.
Świetny występ. Klasyka Gatunku. Laskowik wymiata. Bardziej trafnie scharakteryzować naszej rzeczywistości nie można ;-) ;-) ;-). Czekam na kolejny występ.
Występ znakomity. Brawo!
Kasia 51 17.11.2021 13:20
ekstra jak zawsze
Jak zwykle od lat na spektaklach Pana Zenka bawimy się wyśmienicie - już czekamy na kolejny , nowy , zapowiadany na wiosnę program ….. WIELKIE BRAWA ! 👏👏👏 I podziękowania za wczorajszy świetny wieczór 🥰
Kasiunia 17.11.2021 10:50
Laskowik jak zwykle wspaniały, Program nowy, ciekawy, fajnie przekazany przez przez cały skład wspaniałych artystów.
Fantastycznie! Pod każdym względem.
KatNaBat 17.11.2021 08:42
Stary( choć nie wiekiem!) ale jary Pan Zenon a i Pan Jacek Fedorowicz, którego intelektualne ale i fizyczne walory ( wyprostowany jak struna prawie 83 latek!) zawstydzą niejednego! Wiem, że Pan Laskowik chce wskrzesić klimat kabaretu Tey. I mam nadzieję, że będzie to strzał w 10, dlatego gwiazdka mniej ode mnie.
QR nick 14.06.2020 21:00
Wielkie rozczarowanie. Wybraliśmy się z tęsknoty za dawnym kabaretem "Tey", scenkami sytuacyjnymi, które Zenon Laskowik świetnie rozgrywał. Zamiast tego był żałosny bełkot rodem z manifestacji KOD-u o rzekomym "Pol-Exit" (kto te głupstwa napisał?), naiwne teksty o "prymacie wiedzy nad wiarą", dowcipy z okolic poniżej pasa, dokładniej z okolic rozporka, pastisze erotycznych piosenek - niesmaczne w wykonaniu leciwych dam, prymitywne wykpiwanie wyglądu ludzi, szydzenie z Kościoła. Panie Zenku, Panie Grzegorzu, czy warto tak się sprzedawać? Nie wstyd Wam?
Marylscy 11.03.2020 20:34
Było bardzo fajnie. Można się pośmiać :) pozdrawiam
Pamperek 11.03.2020 09:30
Jak zwykle świetna zabawa i trafny humor.
Przyjemnie spędzony czas . Warto , polecam !!
Super
spedzilem dwie godziny znakomicie sie bawiac w oderwaniu od rzeczywistosci SUPER W programie brakowalo mi watkow naszego miasta poznania wynika z tego ze jest idealnie a jednak kaczyzm tez jest aktywny......
kdanka 10.03.2020 12:29
Super występ. Byłam już trzeci raz na spektaklu "Będą zmiany" i za każdym razem bardzo zaktaulizowane tematy i rzeczywistość polityczna. Brawo p. Zenonie!
Super spędzony czas! Polecam! Rewelacyjne dialogi!
Halina 10.03.2020 10:58
Bardzo ciekawy program. Z dużą dozą humoru i satyry została przedstawieniowa sytuacja polityczna Polski. Wspaniała obsada aktorska .
Ponad dwugodzinna uczta ! Pan Zenon Laskowik niezrównany i nieoceniony nasz poznański artysta. Oczywiście doskonała gra całego występującego Zespołu artystów. Ubolewam, że tak rzadko ten kabarecista występuje w swoim rodzinnym mieście. Przez cały spektakl dobra zabawa często śmiech do łez :)
Danuta 10.03.2020 09:43
Było jak za dawnych lat. Laskowik nadal jest fantastycznym żonglerem słów i żartów. Polecam i już czekam na kolejny program.
Laskowik bawi od lat. Zawsze super wpasowuje się w klimat wydarzeń. Ubawiłam się serdecznie jak zawsze
Świetny spektakl rozrywkowy! Dwie godziny minęły jak z bicza trzasł a oczy pełne łez, od śmiechu. Zżymasz się na jakość polityki, pozwól sobie obejrzeć ją z dystansu, to cię uzdrowi. Wielkie brawa dla profesjonalizmu i kondycji artystów. Nie tylko podnieśli nam poziom zadowolenie z życia, ale i zmotywowali do większej aktywności. Czego chcieć więcej?
GenTera 23.01.2020 17:28
Bilet kupiony na prezent. Osoba, która uczestniczyła w programie jest zachwycona. Opisała kabaret jako rewelacyjny i z całą pewnością wart zobaczenia.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii kabaret