Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

10 lat ROK - Koncert Jubileuszowy

koncert

10 lat ROK - Koncert Jubileuszowy

10 lat ROK - Koncert Jubileuszowy - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

10 lat ROK - koncert jubileuszowy;

wykonawcy:

Roman Rabinovich – fortepian

Marcin Wolniewski – dyrygent

Radomska Orkiestra Kameralna

w programie:

Wolfgang Amadeusz Mozart: Koncert fortepianowy nr 20 d-moll KV 466, Symfonia Cdur KV 551 „Jowiszowa”

2017 rok to okrągły jubileusz 10 lat istnienia Orkiestry na muzycznym rynku Radomia, ale także całego kraju. Przez te lata Radomska Orkiestra zagrała lub zorganizowała prawie 200 koncertów w Radomiu oraz w różnych miastach Polski, na swoim koncie ma także ok. 300 audycji umuzykalniających dla dzieci i młodzieży. Każdy koncert orkiestry spotyka się z ogromnym uznaniem publiczności, bo to grupa artystów łączących entuzjazm młodości z doświadczeniem i profesjonalizmem. Wysokie umiejętności każdego członka zespołu, współpraca ze znakomitymi solistami, perfekcyjne wykonanie - to największe atuty orkiestry, która tworzy niepowtarzalne, pełne emocji, profesjonalizmu i popisu kunsztu muzycznego wydarzenia artystyczne. Taki także będzie koncert jubileuszowy. Wraz z orkiestrą zagra doskonały pianista młodego pokolenia - Roman Rabinovich. Artysta to absolwent słynnej nowojorskiej Juilliard School i Curtis Institute of Music w Filadelfii. Zwycięzca konkursu pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie w 2008 roku, regularnie zapraszany na koncerty do nowojorskiej Carnegie Hall. Muzycy zagrają pod batutą Marcina Wolniewskiego. Specjalnie dla miłośników Orkiestry w programie znalazły się przepełnione wdziękiem i wirtuozerią dzieła Mozarta: 20. Koncert fortepianowy d-moll oraz Symfonia jowiszowa.

Prasa o R.O.K.:

„Wielki sukces Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Za debiutanckie wydawnictwo z utworami Grażyny Bacewicz otrzymała nominację do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Kameralna.” (Gazeta Wyborcza, 2010)

„Wielkie emocje na widowni i scenie, brawa podczas solowej gry muzyków i aż dwie owacje na stojąco podczas koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej.” (Echo Dnia, 2011)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 10 lat ROK - Koncert Jubileuszowy

Koncert był piękny. Jak zawsze muzyka Mozarta mnie uspokaja i porusza. Czekam na następny koncert.
Joanna 04.10.2017 10:19
Swietny koncert!
Paulina 02.10.2017 13:09

Polecane z kategorii koncert