koncert

11 Letnia Akademia Jazzu

koncert

11 Letnia Akademia Jazzu

11 Letnia Akademia Jazzu - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

11. Letnia Akademia Jazzu, 12.07 - 30.08
W lipcu rusza 11. edycja festiwalu Letnia Akademia Jazzu, wydarzenia, które przez dwa wakacyjne miesiące gromadzi w łódzkim klubie Wytwórnia entuzjastów muzyki jazzowej z całego kraju i zagranicy. Letnia Akademia Jazzu to pełna sala fanów jazzu, którzy co tydzień spędzają z nami letnie czwartkowe wieczory oglądając wystawy, rozmawiając o muzyce, a przede wszystkim słuchając i doświadczając koncertów w wykonaniu najwybitniejszych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny jazzowej.

Letnia Akademia Jazzu na stałe zapisała się na kulturalnej mapie Łodzi i z coraz większym powodzeniem otwiera oczy na dokonania polskich oraz zagranicznych jazzmanów. To impreza, która dynamicznie się rozwija. Wydarzenia organizowane w ramach LAJ są dostrzegane w Europie. Całość działań w obszarze Letniej Akademii Jazzu staje się wspaniałą wizytówką dla Łodzi i województwa.

Letnia Akademia Jazzu organizowana jest od jedenastu lat z ramienia Fundacji Wytwórnia, organizacji non-profit powstałej przy klubie Wytwórnia w 2011 roku. Celem Fundacji jest wzmacnianie tradycji Łodzi, jako miasta od lat związanego z jazzem i wspierającego kulturę jazzową, współtworzenie mapy kulturalnej Łodzi, organizowanie wartościowych wydarzeń oraz działania edukacyjne.

![](http://www.wytwornia.pl/media/KLUB-WYTWORNIA/REPERTUAR/11.-Letnia/baner na www.png)

Tegoroczna edycja LAJ zapowiada się szczególnie. Na festiwalowej scenie nie zabraknie wielkich polskich i zagranicznych nazwisk, debiutujących artystów, dużych składów oraz solistów. Zaproszeni muzycy to przedstawiciele europejskiego jazzu z najwyższej półki, znani ze swojej kreatywności i stosowania współczesnych środków wyrazu.

Jedenasta Letnia Akademia Jazzu stawia na wyjątkowe połączenie siły młodości z potęgą doświadczenia. Zaprezentujemy różne oblicza jazzu – tegoroczna Akademia jak nigdy wcześniej wybrzmi soulem, swingiem, przedwojennym polskim jazzem, amerykańskimi klasykami lat 40. oraz współczesną muzyką improwizowaną. Pokażemy również niezwykłość skandynawskiej i francuskiej sceny jazzowej oraz siłę kobiet.

Nieodłącznym elementem tej edycji festiwalu będzie INTL Jazz Platform, czyli warsztaty jazzowe, podczas których w Wytwórni spotkają się młodzi muzycy z różnych krajów Europy, aby pod okiem wybitnych europejskich jazzmanów w ciągu czterech dni uczyć się od siebie, wymieniać zdobytymi doświadczeniami oraz wspólnie tworzyć i wykonywać muzykę. Nie zabraknie koncertu specjalnego INTL Jazz Platform ani wieczornych jam sessions. Zakończeniem warsztatów będzie Koncert Finałowy wszystkich uczestników.

Słowem, ta edycja będzie tętnić nadzwyczajną energią, która rozprzestrzeni się po całej Łodzi oraz dalej – na cały kraj.

Festiwal trwa od 12 lipca do 30 sierpnia, koncerty będą się odbywać w każdy czwartkowy wieczór.

Wydarzenie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Łodzi.

Więcej informacji na stronie: www.letniaakademiajazzu.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 11 Letnia Akademia Jazzu

Sala to stodoła, a sala na koncerty. Część I to występ dzięciołów, a nie zespołu jazz-owego. Zespół Młynarski-Masecki instrumentalnie pierwsza klasa, wokalnie średnio - Młynarski śpiewa mono-wokalnie
wójt 25.08.2018 11:47
Wspaniały koncert
Marek 24.08.2018 08:42
jednym słowem to opiszę.. .kosmos
19.08.2018 22:48
Nie jestem fanem jazzu ale od czasu do czasu warto zobaczyć coś nowego. Soyka - mistrz! Na minus: - 2 godz. grania jak na 1 zespół to za długo - za mało wokalu Soyki a za dużo wirtuozerii Karolaka
swiper 17.08.2018 09:57
Pierwsza częśc koncertu bardzo dobra - prawdziwy jazz. Druga część koncertu: artystka Zara niby wydała kilka płyt, ale śpiewa jak przy goleniu, muzycy chyba dobrzy w swoim fachu, ale razem nie robią dobrego widowiska. Wokalistka Zara MCFarlane jest nieprzekonująca w swoich produkcjach.
Romek-Z 11.08.2018 19:46
Bardzo świetny koncert,muzycznie dopracowany. Pani Moniko nie mogę doczekać się płyty.
22.07.2018 22:19

Polecane z kategorii koncert