Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

1984

koncert

1984

1984 - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

1984 - zasłużony dla polskiego rocka przedstawiciel Rzeszowskiego Zagłębia Rockowego, które w latach 80 było jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk na polskiej scenie rockowej.
Twórcą i liderem zespołu jest gitarzysta Piotr "Mizerny" Liszcz - autor muzyki i wszystkich tekstów 1984. Spójne połączenie poetyckich tekstów Mizernego z potęgą nowofalowego brzmienia stanowi charakterystyczne i unikalne DNA tego niezwykłego zespołu.
Zespól istnieje nieprzerwanie od roku 1984 i przez wszystkie lata działalności pozostaje konsekwentny w przekazie muzycznym i jest wierny stylowo swoim korzeniom.
Brzmienie zespołu jest klarowne i rozpoznawalne mimo, że w długiej historii zespołu dochodziło do wielu zmian personalnych w składzie.
Przez ponad 30 lat działalności 1984 wydal kilka znaczących dla polskiego rocka płyt a najbardziej znane utwory zespołu to: Komisariat, Biała chorągiewka, Tu nie będzie rewolucji,
Ferma hodowlana, Plastikowy ocean, Specjalny rodzaj kontrastu, Sztuczne oddychanie, Człowiek.

Zespól od początku słynął ze znakomitych koncertów i był wielokrotnie zapraszany na duże sceny i festiwale : Jarocin, Róbrege, Castle Party.
Kilkakrotnie filmowany na scenie - np. w filmie dokumentalnym "Fala" Piotra Łazarkiewicza. Od 2015 roku zespół działa w składzie 5 osobowym. Do Mizernego (g,voc) dołączyli Alma Bury (kbds, voc) i Sebastian Bełz (g) oraz powrócili dwaj muzycy z legendarnego składu w jakim 1984 debiutował na dużej scenie festiwalu Jarocin 85 : Wojciech "Pancerny" Trześniowski (bg) i Janusz "Borys"Gajewski (dr).
W tym składzie nagrał i przygotowuje aktualnie do wydania materiał na kolejna płytę. Większość nowego materiału prezentuje na kolejnych koncertach. W charakterze gościa specjalnego zespół na niektórych koncertach wspiera też Roman "Smutny" Pekalski (vel Rzucidło) - ex 1984, Aurora, Noah Noah.

Dla fanów Republiki, Variete, Made in Poland czy Madame.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 1984

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert