koncert

3-0-3 TANGO FUSION

koncert

3-0-3 TANGO FUSION

3-0-3 TANGO FUSION - Bilety na koncert

3-0-3 TANGO FUSION (czyt. Tresotres), ma swój początek w BuenosAires, w Argentynie, bowiem w roku 1996 zespół założyli HernánValencia (pianista/kompozytor/producent) oraz Gerardo Solnie(perkusja/instrumenty perkusyjne/producent). Latynojazzowe korzenieokreślają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga,milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban.

Najważniejsze wydarzenia z historii zespołu:

1999 – ukazuje się pierwsza płyta zespołu „MUSICA CON BUENOSAIRES”, która zawiera wszystkie oryginalne kompozycje i aranżacjeHernana Valencii, następnie w 2002 3-0-3 TANGO FUSION występuje wSzwajcarii na Montreux Jazz Festival.

2003 – trasa koncertowa poWłoszech, Szwajcarii i Niemczech.

2004 – ukazuje się druga płytazespołu „BUENOS AIRES NOMADE”, w której nagraniu muzykom triatowarzyszyli: Diego Neder (bas), Luciano Sciarreta oraz Pablo Mainetti,(obaj bandoneón). Album zostaje wyróżniony w czasie konferencji„Nowa muzyka argentyńska” (Paryż).

2005 – występy na Jazz CafeStauffacher w Bernie (Szwajcaria), Tarascon Latino Festival, FestivalAmerique Latine we Francji oraz w paryskim teatrze La Vieille Grille.

2009 – wydanie płyty DVD z koncertem tria,

zaś 2012 – ukazaniesię płyty „TANGO-ROCK” z udziałem argentyńskiej gwiazdy rockaMichela Payronela.

2013 – premiera najnowszej płyty „TANGOMAN”,która zawiera elementy rapu. Próba połączenia współczesnej muzykize stylem głównego nurtu.

2014 – występ na COTATI JAZZ & BLUESFESTIVAL w Macau. W maju i czerwcu 2014 zespół 3-0-3 TANGO FUSIONodbył złożoną z 14 wydarzeń trasę koncertową po Polsce. Po razpierwszy muzycy współpracowali z wschodzącym wirtuozem harmonijkiustnej z Hong Kongu – Cy Leo, zwycięzcą „mistrzostw świata”World Harmonic Festival 2014. Ich dziesiąty wspólny koncert zostałnagrany i wydany na płycie CD. Podobną trasę zespół 3-0-3 TANGOFUSION odbył w 2015 roku, kilkanaście koncertów, w tym na Zamku wKrokowej, w Sali Mieszczanskiej Nadbaltyckiego Centrum Kultury wGdansku, w klubie Ucho w Gdyni, Yellow Jazzclub Sopocie, w StarymKlasztorze we Wrocławiu, kinie „Delfin” w Ustce i wiele innych.

3-0-3 TANGO FUSION wystąpi w składzie:

Hernan Valencia – piano,

Gerardo Solnie – perkusja,

Pablo Nemirovsky – bandoneon,

Cy Leo – harmonijka ustna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 3-0-3 TANGO FUSION

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert