Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

34. Maraton Piosenki Osobistej - Mr. Spark, Odette Dąbrowska, Kroki

koncert

34. Maraton Piosenki Osobistej - Mr. Spark, Odette Dąbrowska, Kroki

34. Maraton Piosenki Osobistej - Mr. Spark, Odette Dąbrowska, Kroki - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Mr. Spark - Gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Swoją muzyczną podróż rozpoczął od gitary. Jego pierwsze inspiracje to twórczość takich gitarzystów jak Mark Knopfler, Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan czy Eric Clapton. Jako instrumentalista zdobywał wyróżnienia oraz nagrody na kilku renomowanych konkursach, takich jak: Solo Życia czy konkurs magazynu Top-Guitar. Od kilku lat artysta zaczął występować solowo śpiewając i grając na gitarze akustycznej. Tworzy własną muzykę oraz teksty. W 2016 został laureatem głównej nagrody 33. Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu. W 2017 do pracy nad jego materiałem autorskim dołączyła sekcja rytmiczna w składzie: Krystian Mozol – gitara basowa, oraz Marek Klekowiecki - instrumenty perkusyjne. Muzycy doskonale się rozumieją i chętnie eksperymentują szukając własnych rozwiązań aranżacyjnych. Projekt Mr. Sparka to w tej chwili trio, w którym można odnaleźć inspiracje wieloma gatunkami muzycznymi: od rocka, popu i bluesa po elementy fusion i funk. Pod koniec roku muzycy przymierzają się do zarejestrowania wspólnej płyty EP. A już teraz podczas zbliżających się koncertów będzie można posłuchać pierwszych efektów ich wspólnej pracy.

Odette Dąbrowska - Pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Jej utwory to zderzenie dwóch odmiennych stylistyk - melancholijnej liryki i humoru. Świadomie podkreśla kontrastowość utworów, ukazując tym samym zmienność ludzkiej natury. Odette dosłownie czaruje publiczność swoją pastiszową muzyką i zawadiackimi tekstami. W przypadku większych produkcji zaprasza do współpracy innych, równie otwartych na nowe doświadczenia i eksperymenty muzyków. Od 2013 roku współtworzy projekt muzyczny dziennikarki radiowej Trójki Katarzyny Stoparczyk pełniąc funkcje pianistki, kompozytorki, wokalistki i akompaniatorki. Miała przyjemność pracować z takimi artystami jak Katarzyna Stoparczyk, Katarzyna Stankiewicz, Sambor Dudziński, Dominika Kluźniak, Artur Gierczak, Novika, Joanna Chacińska (Bisquit) oraz Małgorzata Ostrowska. W lipcu 2015 roku zadebiutowała występując jako support BRODKI. W kwietniu 2016 roku występ Odette uświetnił uroczystą galę wręczenia Nagród Teatralnych za rok 2015 połączony z obchodami Narodowego Dnia Teatru. Zeszłoroczna laureatka Maratonu Piosenki Osobistej. Grono jury doceniło oryginalność Odette i uhonorowało Nagrodą Specjalną, w ramach której odbyła sesję nagraniową do swojej debiutanckiej Epk-i w prestiżowym Studio nagraniowym w Lubrzy. Wystąpiła dla Sofar Warsaw oraz kanału Balcony TV – Jej nagranie zostało wyróżnione przez twórców z Nowego Jorku i opublikowane zostanie na płycie skupiającej najlepsze zarejestrowane nagrania Balcony Tv z całego świata. Miała okazję zaprezentować swoją twórczość m.in. w Studio im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, katowickim NOSPRZE oraz w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej. Piosenki Odette można usłyszeć w Programie Trzecim Polskiego Radia oraz w Radio Gdańsk. W kwietniu 2017 ukazała się debiutancka EP artystki.

Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał to przykład na to czym zaowocować może spotkanie trzech artystycznych indywidualności. Epka Stairs zachwyca brzmieniami, harmoniami i emocjami. To siedem utworów, wśród których są nastrojowe, melancholijne piosenki, ale także mocniejsze, taneczne kompozycje. Kroki zwróciły na siebie uwagę świetną sesją live nagraną dla cyklu Sofar, a ich występ jest jednym z najpopularniejszych pośród polskich wykonawców. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla zespołu był występ na tegorocznej edycji Spring Break w Poznaniu - jego efektem jest podpisanie kontraktu wydawniczego z Kayaxem. Debiutancki materiał ukazał się w październiku 2016. Jego świetne przyjęcie zaowocowało współpracą wizerunkową z marką IKEA a także wieloma nominacjami do nagród m.in. Fryderyków, Munoludów czy nagród Gazety Wyborczej - Warto.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 34. Maraton Piosenki Osobistej - Mr. Spark, Odette Dąbrowska, Kroki

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert