Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

4. Danuta Rinn Festiwal: Andrzej Rybiński

koncert

4. Danuta Rinn Festiwal: Andrzej Rybiński

4. Danuta Rinn Festiwal: Andrzej Rybiński - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp: 20 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Występ laureatów konkursu popularyzującego polską piosenkę.

Gwiazda wieczoru: Andrzej Rybiński.

Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty jest Jego własną kompozycją, a najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. Edukację muzyczną pobrał w Średniej Szkole Muzycznej w Łodzi. Rok 1970 zaowocował własną grupą wokalną o nazwie Bumerang, która uczestniczyła w tworzeniu śpiewogry „Na szkle malowane” oraz uczestnictwem w zespole DWA PLUS JEDEN, utworzonym wspólnie Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch.

Jednak nie trwało to długo, bo już w kolejnym roku 1971 artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół ANDRZEJ I ELIZA. W zespole tym wytrwali jubileuszowe 10 lat, a od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą i tego roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały piosenki, jak: „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem. Andrzej Rybiński koncertował w Polsce oraz za granicą, niemal we wszystkich zakątkach świata. Skomponował kilka piosenek dla dam polskiej sceny, m. in. Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej oraz Alicji Majewskiej. Popularność zdobyła również piosenka? Kiedy lato wraca? zaśpiewana w 2002 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, która zachwyciła również słuchaczy stacji radiowej dla Polaków w Chicago. W 2011 roku została wydana kolejna płyta Artysty „całym sercem” zaś promujący płytę singiel „Czasami” jest często granym utworem w polskich stacjach muzycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 4. Danuta Rinn Festiwal: Andrzej Rybiński

Bardzo ciekawie zapowiadające się młode talenty ale również wspomnienia związane z dobrze znanymi piosenkami z młodości. To wciąż fajne przeboje. Kapitalne warunki akustyczne. Polecam obiekt DK Kadr.
17.11.2019 08:16
Impreza super. Młodzi wykonawcy uzdolnieni. Ładne głosy. Honorowy gość jak wisienka na torcie. Spędziłam wieczór w miłej, ciepłej i kulturalnej atmosferze
Fanka 16.11.2019 18:36
Wspaniała impreza, uczestnicy festiwalu na wysokim poziomie, cudownie się słuchało tych młodych ludzi. A pan Andrzej Rybiński ciągle w dobrej formie.Miło spędziłam wieczór na wspomnieniach .
ewka 16.11.2019 10:31

Polecane z kategorii koncert