Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

koncert

40-stka po krakowsku - Jerzy Filar i Przyjaciele Naszej Basi Kochanej

koncert

40-stka po krakowsku - Jerzy Filar i Przyjaciele Naszej Basi Kochanej

40-stka po krakowsku - Jerzy Filar i Przyjaciele Naszej Basi Kochanej - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Gospodarz wieczoru Jacek Cygan

Jerzy Filar - muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku "Krainy Łagodności" i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.
Urodził się 23 kwietnia 1953 r. w Rzeszowie, jednak całe swoje dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził w Zakopanem. Podczas studiów, w latach 70-tych grał w zespole AST WAT na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. W tym też czasie wraz z Jackiem Cyganem i grupą Przyjaciół założył zespół Nasza Basia Kochana, którego był głównym kompozytorem i wykonawcą piosenek. Nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2001 w kategorii Album Roku Poezja śpiewana/ Piosenka autorska dla albumu "Cienie". Laureat wielu prestiżowych festiwali, m.in. I nagroda na XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie dla zespołu Nasza Basia Kochana oraz nagroda indywidualna za studencki Przebój Lata '76 "Samba Sikoreczka".
Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z tekstów swoich i Jacka Cygana. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka - to cechy sukcesu jego koncertów.

https://www.youtube.com/watch?v=HZPS7YiGC2M

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 40-stka po krakowsku - Jerzy Filar i Przyjaciele Naszej Basi Kochanej

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert