Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

koncert

5. DANUTA RINN FESTIWAL

koncert

5. DANUTA RINN FESTIWAL

5. DANUTA RINN FESTIWAL - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
bilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr

DANUTA RINN FESTIWAL to doroczne, ogólnopolskie wydarzenie artystyczne, które wpisało się w kalendarz ważnych festiwali, kultywujących najlepsze tradycje polskiej piosenki – jego misją jest upamiętnienie wyjątkowej artystki, a także zainteresowanie młodych ludzi kulturą, której próżno szukać w niektórych mediach, a która stanowi o naszej tożsamości. To spotkania z muzyką „inną”: nie „złą” lub „dobrą”, ale taką, która może odmienić życie, myślenie o muzyce i kulturze. W ciągu ostatnich czterech lat udział w festiwalu wzięło ponad 300 osób. W tym roku – pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią – zgłosiły się 82 osoby z całej Polski. Za nami już kilka etapów jubileuszowej, piąte edycji: nabór, nadsyłanie i przesłuchiwanie piosenek, kwalifikacja do półfinałów. 24 października odbył się – w bezpiecznym trybie online – koncert półfinałowy w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Finał tegorocznej edycji odbędzie się 20 listopada 2020 r. w Domu Kultury Kadr, który współpracuje z nami od pierwszej edycji. To jedna z najnowocześniejszych placówek kultury w Warszawie, dysponująca piękną i profesjonalnie wyposażoną salą widowiskową. Koncert będzie zrealizowany online oraz z udziałem publiczności w obowiązującym rygorze sanitarnym.

W tym roku 35-lecie działalności artystycznej obchodzi Danuta Błażejczyk, założycielka i prezeska Fundacji „Apetyt na Kulturę”. Dlatego tegoroczna edycja festiwalu nosi tytuł „2 DANUTY I ICH NUTY”, a jego młodzi uczestnicy zaśpiewają piosenki z repertuaru obu pań. Koncerty poprowadzi Maria Szabłowska, a o nowe aranżacje i profesjonalny akompaniament zadba Artur Grudziński Band.

Patronami Danuta Rinn Festiwal są Jedynka – Polskie Radio PR1, Polskie Radio RDC, TVP Kultura, TVP Warszawa oraz lokalne telewizje i rozgłośnie radiowe. Fundatorem nagród jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rodzina Danuty Rinn (Państwo Małgorzata i Wojciech Smykla) oraz Menager Gwiazd (Agnieszka i Krzysztof Gwiazda).

Więcej informacji: www.danutarinnfestiwal, www.facebook.com/DanutaRinnFestiwal

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 5. DANUTA RINN FESTIWAL

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert