Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

8 Music&Soul Festival - Koncert Projektu NIEBO. Gabi Gąsior z udziałem Holy Noiz oraz DeocentryCity

koncert

8 Music&Soul Festival - Koncert Projektu NIEBO. Gabi Gąsior z udziałem Holy Noiz oraz DeocentryCity

8 Music&Soul Festival - Koncert Projektu NIEBO. Gabi Gąsior z udziałem Holy Noiz oraz DeocentryCity - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Projekt NIEBO -Autorski projekt muzyczny który jest połączeniem nowoczesnej muzyki rozrywkowej oraz rozważań o rzeczywistości Nieba.

„Niebo” zawiera w sobie 15 utworów słowno - muzycznych, których autorem jest Gabriela Gąsior. Teksty są nawiązaniem, parafrazą lub też cytatami pochodzącymi z Pisma Świętego, konferencji, homilii wygłoszonych przez papieża Jana Pawła II, Benedykta XVI, część z nich jest inspirowana również wypowiedziami innych świętych Kościoła. Utwory są zróżnicowane stylistycznie, oscylują wokół szeroko rozumianej muzyki popularnej, zawierają w sobie m.in. elementy muzyki gospel, blues, rock, rap.
Aparat wykonawczy projektu stanowi solistka - Gabi Gąsior, 9 osobowy
zespół wokalny DeocentriCity z Krakowa oraz rozbudowany zespół instrumentalny HolyNoiz w składzie (instrumenty klawiszowe - podwójna obsada, gitary - podwójna obsada, bas, perkusja, instrumenty perkusyjne, 2 osobowa sekcja dęta)
Program opiera się na przedstawieniu w kolejnych utworach cech Nieba, o których mówi nam Pismo Św. w sposób nienachalny, przystępny dla słuchacza zarówno wierzącego jak i niezwiązanego w żaden sposób z Kościołem. Utwory tworzą całość, są spójnymi opowieściami, ale mogą funkcjonować również oddzielnie.
„Moim pragnieniem jest przybliżenie odbiorcom w prosty sposób rzeczywistości Nieba jako realnego bytu - realnego miejsca, stanu szczęśliwości jakie każdy chrześcijanin może osiągnąć po śmierci według opisów zawartych w Piśmie Św. Opowieść ta, słowno-muzyczna w oparciu o naukę autorytetów Kościoła takich jak Jan Paweł II, Benedykt XVI, kardynał Stefan Wyszyński, Św. Tereska z Lisieux czy Św. Matka Teresa ma również podać sposoby osiągnięcia Nieba - Królestwa Niebieskiego. Wspólnym mianownikiem rozważań tych świętych kościoła wydaje się być myśl, że to osiąganie czy zdobywanie polega na kierowaniu się w życiu konkretnymi zasadami, u których podstaw zawsze leży miłość. Życie jest więc wędrówką, której celem jest wieczność. Możemy sami wybrać czy ta wieczność będzie szczęśliwa czy też nie.
Kolejne utwory koncertu mają poruszać problemy, opowiadać o zmaganiach w tej podróży, ale także nieść nadzieję, dawać wskazówki, zachęcać do podejmowania trudu na nowo mimo wszystko.
W końcu, to próba pokazania, że pomimo tego, i̇ jesteśmy różni i niesiemy różne bagaże życiowe, to możemy osiągnąć ten sam cel - Niebo.”
Gabriela Gąsior

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 8 Music&Soul Festival - Koncert Projektu NIEBO. Gabi Gąsior z udziałem Holy Noiz oraz DeocentryCity

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert