koncert

ARETE - Niech życie trwa!

koncert

ARETE - Niech życie trwa!

ARETE - Niech życie trwa! - Bilety na koncert

W poniedziałkowy wieczór serdecznie zapraszamy na koncert pt. Niech życie trwa! premierę trzeciej autorskiej płyty zespołu Arete. Na scenie Domu Kultury „Pod Lipami” w Poznaniu, artyści wystąpią w pełnym składzie:

Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew
Katarzyna Kasprzak – śpiew,
Maria Bogawska – skrzypce,
Agnieszka Kargulewicz – skrzypce,
Przemysław Hałuszczak – gitara,
Romuald Andrzejewski – piano, aranżacja

Trzecia autorska płyta zespołu Arete Niech życie trwa! zaprasza w podróż przez tajemnicze i fascynujące krajobrazy życia... 16 różnorodnych kompozycji to czuły bilet do krainy łagodności, a tam już teraz znaleźć można żywiołową wiosenną radość i nadzieję, światło ogrzewające serce niczym letni poranek, zatopioną w kolorach, odcieniach jesienną zadumę oraz zimową ciszę, która także jest muzyką. Płyta jest prezentem ofiarowanym przez artystyczne serca Państwa duszom. To taki mały pakuneczek, w którym znajdują się: poetycka refleksja, miłosne wyznanie, szalony blues, modlitwa, patos zmieszany z żartem, humor z nostalgią - jednym słowem wszystko to, co daje nam sztuka.

Każdy ze słuchaczy znajdzie na płycie coś dla siebie, bowiem sześć różnych osobowości i gustów muzycznych złączyło się w jedną niepowtarzalną całość. To efekt dwuletniej pracy całego zespołu. Piosenka literacka uzyskała tu bogatą szatę aranżacyjną nad którą czuwał pianista Romek Andrzejewski. Charakterystyczne solówki gitarzysty Przemysława Hałuszczaka, subtelne interpretacje wokalne Katarzyny Kasprzak i oczywiście melodie skrzypiec Marii Bogawskiej i Agnieszki Kargulewicz dopełniają piękna całości. Piosenki Jerzego Struka stawiają niełatwe pytania, ale nie przytłaczają ich ciężarem, bowiem cała twórczość jak w poprzednich dwóch już odsłonach (Pierwszy promień 2010) oraz Wędrujemy (2012) jest przepełniona wiarą w miłość, dobro i Człowieka. Zapraszamy do najnowszej płyty zespołu Arete, na której już pierwsze dwa utwory Wiosną żyj! oraz Póki żyjemy zróbmy coś! z pewnością będą dla każdego stanowić zastrzyk radości. Natomiast tematem ogniskującym wszystkie duchowe zatroskania autora słów i melodii jest po prostu nasze życie.

Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: ARETE - Niech życie trwa!

Arete jest jednym z nielicznych zespołów grających tak prawdziwie, na przekór pop-kulturowym trendom. Dodatkowym atutem są w pełni autorskie teksty i szyta na miarę oprawa muzyczna.

Polecane z kategorii koncert