koncert

ARMIA

koncert

ARMIA

ARMIA - Bilety na koncert

Zespół Armia powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego (wówczas wokalisty kultowego zespołu Siekiera), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego.

W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty - fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, oraz instrumenty etniczne - didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii.

Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu. Połączenie poetyckich tekstów z rozbudowanym instrumentarium i wyrafinowaną, ekspresyjną muzyką, synergią energetycznego rocka, folku, free jazzu i szeroko rozumianej awangardy, zawierającą cytaty z muzyki klasycznej, sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem.

10 albumów studyjnych wydanych przez zespół zdobyło uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów, niektóre z nich zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. Armia znana jest z koncertów o niepowtarzalnej atmosferze, czego zapisem jest 6 wydawnictw live.

* 27 XI 2012 ukazała się nowa płyta ARMII - "Podróż na Wschód". Album zawiera utwory zarejestrowane na żywo na planie zdjęciowym filmu pod tym samym tytułem. Znajdują się na nim wybrane kompozycje zespołu, często w nowych odsłonach, od "Aguirre"z pierwszej płyty, przez "Popioły" i "Dom przy moście", po "Green" z wydanej w 2009 płyty "Freak", niektóre w akustycznych aranżacjach.

* 12 XII 2012 zakończyła się trasa koncertowa Armia gra „Legendę", rozpoczęta 15 VII 2011 na Jarocin Festiwal. Pierwotnie obejmująca kilka największych polskich miast, w związku z dużym zainteresowaniem rozrosła się do 64 koncertów dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

* 8 IV 2013 ukazała się płyta "Koncert w Trójce", nagrana 12 IX 2010 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

*NOWE PŁYTY:
2016 - Tam gdzie kończy się kraj -CD/DVD- LIVE
https://www.youtube.com/watch?v=BuvekOGg0jg

2015 - TOŃ CD ,LP /2015
https://www.youtube.com/watch?v=llDxr4WhY20

Na przestrzeni lat w zespole grało wielu zasłużonych dla polskiej sceny rockowej muzyków. Obecnie zespół tworzą:
Tomasz Budzyński - głos
Rafał "Frantz" Giec - gitara
Jakub Bartoszewski - waltornia, instrumenty klawiszowe...
Amadeusz Kaźmierczak - perkusja,
Darek Budkiewicz - gitara basowa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: ARMIA

Koncert w tym miejscu jest zawsze miłym wydarzeniem.
Świetny koncert. Zespół w formie, młodzi muzycy, energia.
Armia jest ogromna, bardzo dobrze widzialna, dech zapiera. Dzięki. Klub Bogart - niezwykła atmosfera.
Impreza świetna za sprawą Tomka Budzyńskiego i ARMII.W doskonałej formie.Niech wskazuje innym Drogę i prowadzi innych,którzy gdzieś się pogubili.Club mający w nazwie BOGA będzie dobrym przykładem dającym nadzieję przez gwiazdy.
Było jak zwykle w BOGART czyli SUPER. Dzięki dla Armii.Uściski dla Załogantek i Załogantów z Piotrkowa Trybunalskiego. Było nas WIELA! :) Do zobaczenia następnym razem !
Jednym słowem : ZAJEBIŚCIE
super

Polecane z kategorii koncert