Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Aleksander Dębicz - Bach Invention

koncert

Aleksander Dębicz - Bach Invention

Aleksander Dębicz - Bach Invention - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Aleksander Dębicz wraca do Dworu Artusa z niezwykłym projektem inspirowanym twórczością Jana Sebastiana Bacha. Aleksander Dębicz jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów i kompozytorów. Punktem wyjścia dla jego działalności artystycznej jest improwizacja oraz autorska muzyka, którą często łączy z repertuarem klasycznych mistrzów.

W 2015 roku na debiutanckiej płycie Cinematic Piano (Warner Classics) wydał cykl 12 własnych kompozycji inspirowanych sztuką filmową. Od tego czasu skomponował muzykę do wielu filmów, słuchowisk i przedstawień teatralnych, nawiązując m. in. współpracę z Teatrem Polskim w Warszawie. Za muzykę do słuchowiska Polskiego Radia Anna Karenina w reż. Katarzyny Michałkiewicz otrzymał nagrodę na festiwalu Dwa Teatry 2019.

W 2018 roku ukazał się trzeci album artysty – Invention (Warner Classics). Dębicz zaprezentował na nim swoją interpretację kompletu Inwencji i Sinfonii J. S. Bacha oraz autorskie kompozycje inspirowane Bachem i muzyką hip-hopową. Płyta została nominowana do Fryderyka 2019 i zebrała szereg bardzo entuzjastycznych recenzji. W kwietniu 2019 roku wydany został nowy utwór Aleksandra Dębicza The Union, skomponowany z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Aleksander Dębicz nie boi się eksperymentów, współpracując z DJ-ami i grafikami, tworzącymi animacje komputerowe. Trend ten nie jest przypadkowy – wyraża zmieniające się podejście do sztuki i jej roli u młodego pokolenia twórców i słuchaczy.

W Dworze Artusa artysta zaprezentuje utwory ze swojej ostatniej płyty, pokazując zupełnie nowe oblicze Jana Sebastiana Bacha.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Aleksander Dębicz - Bach Invention

Spodziewalam się nieprzewidywalnosci której tu zabraklo. Muzyka mila dla ucha i mocno wyciszajaca.,ale...
Czerepa 19.10.2019 20:12
Aleksander Dębicz - Bach Invention
Toruń, 18.10.2019
Centrum Kultury Dwór Artusa

Polecane z kategorii koncert