koncert

Aleksander Dębicz - Cinematic Piano

koncert

Aleksander Dębicz - Cinematic Piano

Aleksander Dębicz - Cinematic Piano - Bilety na koncert

Kiedy dwa lata temu Aleksander Dębicz pojawił się w Poznaniu, stał się "czarnym koniem" jednego z najbardziej niezwykłych konkursów muzycznych na świecie i zwyciężył deklasując konkurencję. Pokazał pomysłowość i wrażliwość, a przy tym fenomenalną technikę którym trudno było dorównać. Przewodniczącym jury był wówczas Leszek Możdżer a całemu przedsięwzięciu patronował Jan A.P. Kaczmarek (zdobywca Oskara za muzykę do filmu "Marzyciel").

Wygrana w Transatlantyk Instant Composition Contest (w którym artyści improwizują ad hoc przed publicznością muzykę do filmu prezentowanego przed nimi na ekranie) otworzyła Aleksandrowi Dębiczowi drzwi do wydania debiutanckiej płyty "Cinematic Piano", będącej wyjątkowo dojrzałym, jak na młodego artystę (27 lat), podsumowaniem wielu artystycznych ścieżek, którymi dotąd podążał.

Album czerpie przede wszystkim ze stylistyki muzyki filmowej, ale też z rozrywki i jazzu, a także z wirtuozerii fortepianowej typowej dla muzyki poważnej. Wszystkie te gatunki są bowiem dla pianisty równoważne, a swobodne poruszanie się pomiędzy nimi Aleksander Dębicz postrzega jako całkowicie naturalne.

W Dworze Artusa młody pianista zaprezentuje utwory z debiutanckiego albumu. Z pewnością będzie dużo spontanicznej energii, witalności ze szczyptą nostalgii i kinowego napięcia. Występ nie tylko dla tych zakochanych w muzyce filmowej, lecz dla wszystkich kochających muzykę z najwyższej półki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Aleksander Dębicz - Cinematic Piano

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert