Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Alexandros Tefarikis - recital gitarowy

koncert

Alexandros Tefarikis - recital gitarowy

Alexandros Tefarikis - recital gitarowy - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Jest chilijskim artystą - wirtuozem gitary i buzuki, grającym własne oryginalne utwory w dwóch centrach kulturalnych Europy i w Ambasadzie Chile w Waszyngtonie USA. Warto wspomnieć, że Alexandros Tefarikis od 22 lat zajmuje się muzyką, ma na swoim koncie 8 wydanych płyt, liczne trasy koncertowe po wielu krajach na świecie, zarówno jako solista, jak i w towarzystwie znanych twórców. W 2009 roku zajął drugie miejsce na festiwalu Guitar Idol w Londynie.

W wieku ośmiu lat rozpoczął swoją przygodę z muzyką od nauki gry na skrzypcach wraz z nauczycielką Normą Kokich, solistką Filharmonii w Santiago.

W 1997 roku założył pierwszy zespół rockowy Ergo Sum i od tego momentu jego kariera zawodowego muzyka zaczęła wiązać się z licznymi zaproszeniami i wyjazdami na występy zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Sam skomponował i wyprodukował płyty: "Patagonia" (płyta interaktywna) i "Canto de guitarra" z tekstami Victora Jary i Violety Parry. W 2004 roku wyszła jego trzecia solowa płyta "Encuentros", która zawiera jedną ścieżkę multimedialną ze zdjęciami z Magallanes, z Południowej Patagonii Chile.

Kontynuując karierę muzyczną, zajął się tworzeniem ścieżki dźwiękowej do filmów dokumentalnych "Cumbres de Chile" (Szczyty Chile) i serialu telewizyjnego "Héroes" (Bohaterowie) dla Canal 13. Aktualnie zajmuje się produkcją muzyki dla przemysłu kinematograficznego, audiowizualnego i wideo za pośrednictwem swojej wytwórni "Tefarikis Music".

Reprezentował Chile na międzynarodowych festiwalach, takich jak Baja Prog w Meksyku, Guitar Fest w Limie czy Guitar Idol w Londynie. Pracuje także jako dyrektor muzyczny w Fundacji Mustakis, gdzie zajmuje się formacją orkiestry młodzieżowej grającej tradycyjną grecką muzykę. Na początku tego roku koncertował w Chile, Polsce i Chorwacji, a w marcu wydał swój ostatni album „ASPRO”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Alexandros Tefarikis - recital gitarowy

Fantastyczny koncert. W zeszłym roku mi się nie udało, ale w tym nie przepuściłam. Piękna muzyka, porywające wykonanie! Mam nadzieję, że to nie ostatni raz.
Gosia 15.09.2019 22:20
Ekstra!
majdo007 13.09.2019 10:28

Polecane z kategorii koncert