Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Alicja Węgorzewska - Whiskerd

koncert

Alicja Węgorzewska - Whiskerd

Alicja Węgorzewska - Whiskerd - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Alicja Węgorzewska-Whiskerd - polska śpiewaczka operowa (mezzosopran). Jej specjalnością są "role spodenkowe", tj. mężczyzn granych przez kobiety. Podczas nauki w szczecińskim liceum muzycznym, uczestnicząc w obowiązkowych zajęciach w chórze szkolnym, odkryła u siebie talent wokalny. Każdy jej koncert to gwarancja niezapomnianych muzycznych doznań.

Alicja Węgorzewska - Whiskerd - więcej informacji

Alicja Węgorzewska-Whiskerd - polska śpiewaczka operowa (mezzosopran). Jej specjalnością są "role spodenkowe", tj. mężczyzn granych przez kobiety.

Urodzona w 1967 roku. Naukę muzyki rozpoczęła w wieku pięciu lat od gry na fortepianie. Podczas nauki w szczecińskim liceum muzycznym, uczestnicząc w obowiązkowych zajęciach w chórze szkolnym, odkryła u siebie talent wokalny. Po maturze przez trzy miesiące śpiewała w chórze Opery Szczecińskiej, po czym podjęła studia wokalne w gdańskiej Akademii Muzycznej, w klasie B. Skiby. Ostatecznie studia muzyczne ukończyła w 1993 na wydziale wokalnym w Akademii Muzycznej im. Chopina w Warszawie, w klasie prof. M. Witkiewicza.

Debiut sceniczny artystki miał miejsce w 1996 w operze C. Monteverdiego Koronacja Poppei na scenie kameralnej Teatru Wielkiego ? Opery Narodowej w Warszawie. Wiosną 1999 rozpoczęła zagraniczną karierę, została zaangażowana do Wiedeńskiej Opery Kameralnej, gdzie występowała w partii Dardane w mało znanej operze Ch.W. Glucka Die Pilger von Mekka. W Wiedniu śpiewała także w Neue Oper Wien w operze L. Bernsteina Trouble in Tahiti.

Alicja Węgorzewska-Whiskerd ma w swoim repertuarze kilkanaście partii operowych. Uczestniczy w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych. W 2003 brała udział w prestiżowych koncertach w Berlinie, w sali Konzerthausu oraz w Amsterdamie w Concertgebouw. Wystąpiła w gali operowej z okazji 750-lecia Bredy oraz w koncercie na scenie Theater an der Wien z okazji narodzin 6-miliardowego obywatela świata.

Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, w tym I nagrody w Rheinsbergu. Brała udział w Festiwalu Muzyki Dawnej w Insbrucku oraz w Donaufestwochen w Wiedniu. Wykonała partie mezzosopranowe na ścieżce dźwiękowej do filmu Wiedźmin. W latach 2011-2012 zasiadała w jury programu TVP2 Bitwa na głosy. Za udział w show nominowana była do nagrody Telekamery 2012 i 2013 w kategorii Juror.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Alicja Węgorzewska - Whiskerd

Cudowny, porywający koncert na najwyższym, artystycznym poziomie - zarówno wokal jak i skrzypce! Przy czym dużo humoru i niespodzianek...
Beata 13.02.2014 10:25
Alicja Węgorzewska - Whiskerd
Warszawa, 12.02.2014
Kuźnia Kulturalna
Alicja Węgorzewska - Whiskerd - to świetny głos operowy, utwory z jej nowej płyty - na najwyższym poziomie: pełne emocji i zapadajace w pamięć. W duecie z dokazującym na scenie wizrtuozem skrzypec - Bogdanem Kierejszą - stworzyli świetną atmosferę. Bardzo miły wieczór.
Mia 13.02.2014 08:56
Alicja Węgorzewska - Whiskerd
Warszawa, 12.02.2014
Kuźnia Kulturalna

PROMOCJA DNIA

-25%

Kraków
14.10.2022 19:00

bilety od 80,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii koncert