Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Anathema

koncert

Anathema

Anathema - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

To będzie wyjątkowy wieczór w Wytwórni. Ciesząca się wielką popularnością w naszym kraju brytyjska Anathema przyjeżdża na specjalny koncert. Dla wielu miłośników i fanów twórczości liverpoolczyków będzie to okazja do sentymentalnej podróży. Z okazji 25. rocznicy powstania zespołu Anathema w kwietniu zagra serię kilku koncertów, podczas których na estradzie pojawią się byli muzycy zespołu: Duncan Patterson oraz Darren White.

Zespół od wielu lat należy do czołówki brytyjskiego rocka. Jego członkowie zaczynali jako pionierzy melodyjnej muzyki spod znaku doom/heavy metal, by potem przekroczyć granice gatunków i już bez żadnych ograniczeń wzbogacać swoje brzmienie i badać nowe muzyczne terytoria.

Grupa powstała w 1990 roku w Liverpoolu i bez wahania można ją nazwać formacją rodzinną. Tworzą ją bowiem bracia Vincent, Daniel i Jamie Cavanagh, którym towarzyszy przyjaciel z dzieciństwa John Douglas ze swoją siostrą Lee, niezwykle utalentowaną wokalistką.

Pierwsze cztery albumy Anathemy: "Serenades" (1993), "The Silent Enigma" (1995), "Eternity" (1996) i "Alternative 4" (1998) ukazały się nakładem Peaceville Records. Kolejne trzy płyty: "Judgement" (1999), "A Fine Day To Exit" (2001) i "A Natural Disaster" (2003) wydała nieistniejąca już wytwórnia Music For Nations. W 2009 roku zespół podpisał kontrakt z Kscope - oddziałem Snapper Music i jego kariera ponownie nabrała tempa.

Po ukazaniu się płyty "Hindsight" z akustycznymi wersjami jego najsłynniejszych nagrań, nadszedł czas na długo oczekiwane wydawnictwo z całkowicie premierowym materiałem. Album zatytułowany "We're Here Because We're Here" ukazał się w maju 2010 roku i zachwycił fanów i krytyków. Kontynuacją muzycznych poszukiwań zespołu była płyta "Falling Deeper", na której zebrano stonowane, akustyczne wersje kompozycji z wczesnych płyt zespołu, tym razem jednak nagrane ze znaczącym udziałem orkiestry symfonicznej, co dodało im niezwykłego kolorytu.

Rok 2012 był dla zespołu przełomowy: na rynku pojawił się nowy studyjny album zespołu - "Weather Systems". Album spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem ze strony fanów, a towarzyszyła mu bardzo długa trasa koncertowa promująca wydawnictwo. Muzycy po raz kolejny zaprezentowali się przed polską, żywiołowo reagującą publicznością.

Znakomitym podsumowaniem trasy było wydawnictwo "Universal" dla wielu dziennikarzy jedno z najlepszych wydawnictw koncertowych dekady. W czerwcu 2014 r. Anathema wydała kolejny album "Distant Satellites". Muzycy postanowili wzbogacić je o nowe elementy, m.in. elektroniczne, w zaskakującym utworze tytułowym. Po raz kolejny Anathema wyruszyła w trasę koncertową, która jak zwykle nie ominęła naszego kraju.

9 kwietnia muzycy zabiorą nas w sentymentalną podróż po ich muzycznym świecie. Ten wyjątkowy koncert w Łodzi na pewno dostarczy nam wielu emocji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Anathema

świetnie było, klimatycznie jak na wcześniejszych koncertach
beny 10.04.2015 12:12
Pierwszy raz byłem na koncercie jednego zespołu trwającym ponad 3godziny. Rewelacyjne zdarzenie, rewelacyjna muza.
zup 10.04.2015 12:04

Polecane z kategorii koncert