koncert Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Powitanie Lata - Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

koncert Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Powitanie Lata - Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Powitanie Lata - Andrzej Korycki i Dominika Żukowska - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Otwarcie Letniej Sceny ma już w Trzech Jeziorach pewną tradycję. Tym razem znów ugościmy na niej Andrzeja Koryckiego i Dominikę Żukowską, którzy wraz ze słuchaczami powitają w Wieleniu lato. Autorska piosenka żeglarska, znane i lubiane pieśni o morzu, ale również pieśni bardów, Okudżawy, Wysockiego, Biczewskiej - tym repertuarem muzycy zachwycają publiczność od lat, powodując ruchy migracyjne fanów, którzy podążają za nimi trasą koncertową ;) Fanom duetu Dominiki i Andrzeja przedstawiać nie trzeba. Dla tych, którzy ich nie znają (jak to możliwe?), kilka słów wprowadzenia.
Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych związany był z piosenką żeglarską. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako autor i wykonawca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.

Wraz z Dominiką Żukowską od kilkunastu lat wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.
Muzycy z powodzeniem znoszą klasyczny podział na artystę i widza, zdobywając kontakt z publicznością i zapraszając do wspólnego śpiewania tych znanych i lubianych utworów. Ich koncert to prawdziwa uczta muzyczna, ale i niezwykłe spotkanie ludzi, którzy pięknie opowiadają o życiu na morzu (i nie tylko) z tymi, którzy jak zaczarowani tych opowieści słuchają, czasem śmiejąc się, a czasem ocierając łzy wzruszenia.
Wiemy jedno. Kto raz usłyszy Andrzeja i Dominikę, ten zawsze już będzie nosił w sercu ich muzykę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje i opinie: Powitanie Lata - Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert